18/01/2010

BenQ W1220 – szerokokątny 5 krotny zoom optyczny

Firma BenQ, zaprezentowała pierwszy aparat z 5- krotnym, szerokokątnym zoomem – BenQ W1220. Nowa seria aparatów cyfrowych serii W (od Wide – szerokokątny) charakteryzuje się szerokokątnym obiektywem o ogniskowej 28 – 140 mm i rozdzielczości 12 megapikseli. Aparat jest bardzo płaski – 18,4 mm grubości.

W najnowszym modelu – po raz pierwszy w aparatach BenQ – zastosowano 5 krotny zoom optyczny. Nowa seria aparatów cyfrowych serii „W” firmy BenQ zapewnia najwyższą jakość zdjęć od panoramicznych pejzaży do żywych, spontanicznych zdjęć portretowych, dzięki zastosowaniu najnowszej matrycy CCD Sony 1/2,3 cala, czułości fotografii do 6400 w skali ISO oraz szerokim możliwościom ustawień w trybach P/Av/Tv/M.

Model W1220 posiada wiele rozwiązań, które ułatwiają fotografowanie:

  • Funkcja Smart Scene automatycznie rozpoznaje do ośmiu różnych scen – Pejzaż / Portret / podświetlenie tylne / podświetlenie portretu / nocne sceny / nocny portret / Macro / słońce – i wybiera tę która pozwala na uzyskanie najlepszego zdjęcia.
  • Smart Focus eliminuje kłopoty z poprzednią generacją aparatów które wymagały przełączenia na inny tryb pracy przy robieniu zdjęć przedmiotów z niewielkiej odległości (Macro).
  • Smile Catch oraz Blink Detector wspomagają uchwycenie na zdjęciu uśmiechu osoby (lub osób) fotografowanej.
  • Auto face tracking optymalizuje tonacje skóry i koncentruje się na uchwyceniu ostrości i kompozycji twarzy fotografowanych osób. Funkcja pozwala na śledzenie do 10 osób.
  • Love-Portrait Auto Capture wspiera użytkownika przy robieniu autoportretów i niewygodnym wówczas trzymaniu aparatu i jednoczesnym naciskaniu spustu migawki.
  • Tryb Pre-Composition to kolejna zaawansowana cecha, umożliwiająca użytkownikowi wykonanie najpierw zdjęcia tła, a potem zrobienie właściwego zdjęcia – z właścicielem aparatu na pierwszym planie – np. przez przypadkowego przechodnia. Funkcja ta jest nieoceniona podczas dokumentowania naszych podróży.
  • Tryb PATM (Program, Av, Tv, Manual) pozwala użytkownikowi panować nad ustalaniem parametrów ekspozycji w zależności od potrzeb i upodobań. Tryb Program automatycznie dostraja przysłonę i szybkość migawki zależnie od oświetlenia; tryb Tv – automatycznie ustawia szybkość migawki w zależności od ustawienia przysłony wybranego przez użytkownika, a tryb Av działa odwrotnie. Tryb Manual pozwala użytkownikom wybierać zarówno przysłonę jak i czasy naświetlania. W przypadku rejestracji filmów wideo, model W1220 nagrywa obraz wraz z dźwiękiem przy szybkości 30 ramek na sekundę.

Specyfikacja:

Aparat dostępny bedzie od początku lutego 2009 w cenie 499 zł z VAT. Gwarancja 24 miesiące w systemie door-to-door.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...