Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

07/01/2010

Czytnik kart i hub USB w jednym

Transcend prezentuje czytnik kart pamięci RDP7, który wyposażono w trzy sloty na karty pamięci oraz zintegrowany hub USB z trzema portami. Urządzenie obsługuje większość dostępnych na rynku formatów kart pamięci.

Nowy czytnik kart charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami (88mm x 54mm x 10,6mm), dzięki czemu jest wygodny w transporcie. Dioda LED wskazuje obecność karty w slocie oraz transfer danych, a czytelnie oznakowane sloty ułatwiają korzystanie z urządzenia.

Transcend RDP7

RDP7 posiada trzy sloty na karty pamięci, umożliwiając odczyt danych z nośników wykorzystywanych dzisiaj w większości urządzeń mobilnych i elektronicznych gadżetach: telefonach, kamerach internetowych, ramkach cyfrowych czy odtwarzaczach mp3. Co więcej, trzy porty USB pozwalają na podłączenie do komputera trzech urządzeń peryferyjnych równocześnie. Zapobiega to plątaninie kabli, oszczędzając miejsce na biurku. Wbudowany kabel USB chowający się do obudowy zwiększa mobilność urządzenia.

Transcend RDP7

Nowy czytnik kart obsługuje większość popularnych formatów kart: SD, SDHC, microSDHC, microSD, TransFlash, MMC, MMCplus, RS-MMC, MMCmobile, MS, MS PRO, MS Duo, MS PRO Duo, MS PRO-HG Duo, M2 oraz MMCmicro, miniSD i miniSDHC z udziałem adaptera.

Tak jak do wszystkich czytników kart Transcenda, także i do RDP7 dołączone zostało darmowe oprogramowanie Photo Recovery Tool. Umożliwia ono odzyskiwanie utraconych danych za pomocą kilku kliknięć myszką. Czytnik kart pamięci RDP7 jest dostępny w czarnej i białej wersji kolorystycznej.

Specyfikacja:

Model Czytnik kart pamięci RDP7
Wymiary [mm] 88x54x10,6
Wejścia 3 porty USB, 3 sloty na karty pamięci
Dodatkowe oprogramowanie Photo Recovery Tool umożliwiające odzyskiwanie utraconych danych
Obsługiwane formaty kart pamięci – SD, SDHC, MMC, MMCplus, RS-MMC, MMCmobile, microSD, microSDHC, MS, MS PRO, MS Duo, MS PRO Duo, MS PRO-HG Duo, M2, TransFlash- z adapterem: miniSD, miniSDHC, MMCmicro
Kompatybilność Windows Me/ 2000 / XP / Vista, Mac OS 9.0, Linux kernel 2.4.2
Inne Dioda LED wskazująca obecność karty w slocie i transfer danych
Przeczytaj także:   Obudowy iBox Force

Sugerowana cena detaliczna czytnika kart pamięci RDP7 wynosi 38 zł brutto. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją producenta.


Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku