Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

20/01/2010

Nowe serwery wydruku USB od D-Linka

Firma D-Link wprowadziła na rynek nowe serwery wydruku. Dzięki serwerom z serii DPR użytkownicy sieci będą mogli w pełni korzystać z możliwości coraz popularniejszych urządzeń wielofunkcyjnych – drukowania, skanowania, wysyłania faksów. Wszystko to bez konieczności opuszczania stanowiska pracy. Projektanci D-Linka zadbali też o niebanalny, elegancki wygląd nowego sprzętu.

Główną zaletą nowych serwerów wydruku D-Linka – DPR-1020, DPR-1040 i DPR-2000 – jest pełna obsługa tzw. kombajnów biurowych, które coraz powszechniej można spotkać również w małych i średnich biurach. Urządzenia D-Linka umożliwiają nie tylko zdalne zlecanie drukowania, lecz również zarządzanie skanowaniem lub wysłanie faksu. W przypadku serwera DPR-2000 do sieci można włączyć nawet cztery urządzenia wielofunkcyjne. Wówczas staną się one dostępne dla wszystkich użytkowników sieci. Pozwala to na lepsze wykorzystanie biurowych zasobów oraz wygodniejszą, bardziej efektywną pracę.

Dostęp do serwerów wydruku, a za ich pośrednictwem do podłączonych kombajnów biurowych, możliwy jest zarówno w sieci przewodowej jak i bezprzewodowej. W przypadku połączeń bezprzewodowych funkcja Wi-Fi Protected Setup (WPS) umożliwia skonfigurowanie bezpiecznego połączenia z bezprzewodowym routerem lub punktem dostępowym. Przy odpowiedniej konfiguracji dostęp do drukarek można umożliwić również gościom odwiedzającym biuro z własnym komputerem.

Wszystkie serwery wydruku wyposażone są w oprogramowanie D-Link Click’n Connect (DCC). Kreator ten szybko i bezproblemowo poprowadzi użytkownika przez proces instalacji i konfiguracji zarówno serwera wydruku jak i drukarek. Serwery obsługują również protokół IPP (Internet Printing Protocol), który pozwala na przesyłanie plików do drukarki biurowej, nawet gdy użytkownicy znajdują się poza miejscem pracy. Każde z urządzeń można łatwo konfigurować przez Internet za pomocą szybkiego kreatora instalacji (Quick Installation Wizard).

Serwery wydruku, a szczególnie modele DRP-2000 oraz DPR-1040, wyróżniają się ciekawym designem, niespotykanym dotychczas w tego typu urządzeniach. Ich elegancka czarna obudowa oraz opływowe kształty z pewnością będą pasowały do wystroju każdego, nowoczesnego biura.

Przeczytaj także:   Kamera Logitech QuickCam Vision Pro 9000 for Mac

Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Nowy ZenBook ASUSA – jeszcze bardziej mobilny

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   NEC MultiSync PA241W – doskonały do cyfrowej obróbki obrazu

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku