18/01/2010

Flip – rewolucja w świecie video

iSource wprowadza do sprzedaży minikamery Flip, które w Europie Zachodniej i USA stały się prawdziwymi hitami. Flip to małe urządzenia nagrywające filmy wysokiej jakości, także w formacie HD, z łączem USB i wbudowanym programem do obróbki nagrań.

Kamery dostępne są w wersjach Ultra, UltraHD, Mino oraz MinoHD. Produkty są wielkości małego telefonu komórkowego i występują obecnie w ofercie w 4 kolorach – czarnym, białym, żółtym i różowym. Różnią się maksymalną rozdzielczością, z jaką mogą nagrywać filmy, oraz wielkością.

Modele Mino i Mino HD dostępne są o pojemnościach 2, 4 i 8 GB, co wystarcza odpowiednio na nagranie 60 lub 120 minut filmu (8 GB nagrywa 120 min. w rozdzielczości HD). Kamery nagrywają w rozdzielczości 640 x 480 (Mino) oraz 1280 x 720 (Mino HD) z prędkością 30 klatek na sekundę. Co ważne, baterie wytrzymują od 2 (Mino HD) do 4 (Mino) godzin nagrań. Kamery korzystają z kompresji H.264, która jest kompatybilna z większością popularnych odtwarzaczy – Windows Media Player, QuickTime Player, czy iTunes.

Drugą propozycją są kamerki z serii Flip Ultra i Flip UltraHD. Pierwszy model potrafi rejestrować obraz w rozdzielczości 640 x 480 pikseli, podczas gdy Flip UltraHD – 1280 x 720 pikseli.

Obie kamery wyposażone zostały w 2 calowy ekran LCD i 2x zoom cyfrowy. Flip Ultra posiada 2 GB pamięci wewnętrznej, na której przechowamy do godziny materiału wideo. Model Flip Ultra charakteryzuje się większą pojemnością – 8 GB. Pozwoli to na zapisanie do 2 godzin filmu.

Co ciekawe Ultra posiada specjalny przycisk pozwalający na natychmiastowe zamieszczanie plików na stronach You Tube, MySpace czy Facebook. Podobnie jak model Mino, Ultra nagrywa w formacie H.264.

Każdy Flip wyposażony jest w specjalne oprogramowanie FlipShare, które umożliwia nagrywanie i zarządzanie plikami, bezpośrednie zamieszczanie video w sieci oraz przesyłanie za pomocą poczty elektronicznej, a także montaż i przygotowanie napisów.

Kamery Flip Ultra i UltraHD są już dostępne na rynku, natomiast Flip Mino oraz MinoHD pojawią się w sprzedaży pod koniec tygodnia.

Sugerowane ceny detaliczne serii Ultra:

  • Kamera Flip Video Ultra II, 120 min. nagrania – 587,15 PLN brutto,
  • Kamera Flip Video Ultra HD, 120 min. nagrania – 782,87 PLN brutto.
Udostępnij ten artykuł...

Aż 3 miesiące gratis w CDA Premium!

Wystartowała świąteczna promocja w CDA Premium. Za dostęp do CDA Premium wraz z pakietem 35 programów telewizyjnych na 12 miesięcy zapłacimy jak za 9 miesięcy. Nie dość, że oferta jest skierowana do nowych i obecnych użytkowników, to jeszcze nie trzeba do tego angażować karty kredytowej. Jak to zrobić? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Co to jest scrum i jakie są role w zespole scrumowym?

Stałe monitorowanie efektów pracy, transparentność postępów i konsekwentne wyciąganie wniosków z popełnionych błędów – właśnie takie efekty może zapewnić sprawnie działający zespół scrumowy. Jak jest zorganizowany i jakie role pełnią w nim poszczególni członkowie? Sprawdź! Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

JustWatch: Netflix pozostaje zdecydowanym liderem

JustWatch, międzynarodowy przewodnik po serwisach streamingowych, przygotował krótki raport na temat sytuacji na rynku serwisów SVOD w Polsce w 2021 roku. Udziały w rynku SVOD w III kwartale 2021 roku Podczas, gdy Netflix pozostaje zdecydowanym liderem rynku w Polsce, HBO Go zyskało w III kwartale 1% udziału w rynku i umocniło swoją pozycję na drugim […]

Udostępnij ten artykuł...