25/01/2010

FreecoNet certyfikuje kolejne urządzenia VoIP

Już po raz drugi operator telefonii internetowej FreecoNet przyznał certyfikaty dla sprzętu VoIP. W gronie wyróżnionych znalazły się dwa routery FRITZ!BOX (modele 5113 i 7113) oraz telefony IP marki Yealink (T20P, T22P, T26P, T28P) i Siemens (A580IP).

Certyfikowane urządzenia AVM – FRITZ!BOX 5113 i FRITZ!BOX 7113 – to uniwersalne i atrakcyjne cenowo routery, które idealnie sprawdzają się w małej, domowej lub biurowej sieci. Urządzenia posiadają modem ADSL (obsługa Neostrady TP, Net24 Netii itp.), dwuportową bramkę VoIP oraz port Ethernet.

Popularne routery FRITZ dają możliwość przyłączenia 2 niezależnych analogowych aparatów telefonicznych. Posiadają zaawansowane funkcje bezpieczeństwa – m.in. certyfikowaną przez niemiecki TUV zaporę sieciową, ochronę przed atakami hakerów typu DDoS, czy ochronę rodzicielską. FRITZ!BOX 7113 umożliwia także korzystanie z sieci bezprzewodowej.

Telefony IP od Yealink debiutują wśród marek certyfikowanych przez FreecoNet. Modele T20P, T22P, T26P oraz T28P – to zaawansowane telefony IP przeznaczone dla użytkowników biznesowych. Wszystkie umożliwiają czysty i wyraźny przekaz dźwięku w jakości HD.

Posiadają wbudowany router, a także wiele przydatnych funkcji (np. wstrzymanie i transfer połączeń). Najprostszy z telefonów – T20P – obsługuje 2 konta VoIP, każde z oddzielnymi i niezależnymi ustawieniami konfiguracyjnymi. Bardziej zaawansowane modele umożliwiają podłączenie od 3 do 6 kont VoIP. Oferują także więcej funkcji, jak np. książka telefoniczna, czy obsługa przystawek sekretarskich.

Do wcześniej certyfikowanego telefonu IP Siemens C470IP, dołączył teraz kolejny model tej marki – A580IP. Przy jego pomocy można rozmawiać przez internet (VoIP), jak i przez stacjonarną sieć telefoniczną (opcjonalnie). Dużą swobodę rozmów zapewnia także możliwość podłączenia aż do 5 dodatkowych słuchawek ze standardem DECT GAP, przy czym jednocześnie można prowadzić 3 rozmowy (2 przez VoIP i jedną przez sieć stacjonarną). Dodatkowo, obydwa modele telefonów posiadają szereg użytecznych funkcji, jak np. identyfikację rozmówcy CLIP, tryb głośnomówiący, alarm czy książkę adresową. Obecnie, w ramach nowej umowy terminowej we FreecoNet, można otrzymać na start jeden z dwóch certyfikowanych telefonów Siemens za symboliczną złotówkę.

Testy urządzeń zostały przeprowadzone w należącym do FreecoNet laboratorium badawczym w Poznaniu, które jest dedykowane technologii VoIP. Sprzęt testowano pod kątem bezproblemowego współdziałania z platformą FreecoNet i zgodności ze standardami RFC, a także komfortu użytkowania (m.in. zapewniana jakość rozmów, stabilność działania, wsparcie dla usług dodanych VoIP).

Była to już druga edycja certyfikowania sprzętu VoIP przez FreecoNet. Poprzednia odbyła się w maju 2009 roku, kiedy to certyfikat otrzymały: FRITZ!BOX (modele 7170 i 7270), Cisco Systems (SPA921, SPA922, SPA941, SPA942, SPA962, SPA2102, SPA3102, PAPT2), Grandstream (HT502 i BT200), a także Siemens (C470IP).

Udostępnij ten artykuł...

Aż 3 miesiące gratis w CDA Premium!

Wystartowała świąteczna promocja w CDA Premium. Za dostęp do CDA Premium wraz z pakietem 35 programów telewizyjnych na 12 miesięcy zapłacimy jak za 9 miesięcy. Nie dość, że oferta jest skierowana do nowych i obecnych użytkowników, to jeszcze nie trzeba do tego angażować karty kredytowej. Jak to zrobić? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Co to jest scrum i jakie są role w zespole scrumowym?

Stałe monitorowanie efektów pracy, transparentność postępów i konsekwentne wyciąganie wniosków z popełnionych błędów – właśnie takie efekty może zapewnić sprawnie działający zespół scrumowy. Jak jest zorganizowany i jakie role pełnią w nim poszczególni członkowie? Sprawdź! Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

JustWatch: Netflix pozostaje zdecydowanym liderem

JustWatch, międzynarodowy przewodnik po serwisach streamingowych, przygotował krótki raport na temat sytuacji na rynku serwisów SVOD w Polsce w 2021 roku. Udziały w rynku SVOD w III kwartale 2021 roku Podczas, gdy Netflix pozostaje zdecydowanym liderem rynku w Polsce, HBO Go zyskało w III kwartale 1% udziału w rynku i umocniło swoją pozycję na drugim […]

Udostępnij ten artykuł...