Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

11/01/2010

Microsoft Arc Keyboard – design i mobilność

Arc Keyboard został zaprojektowany w tym samym duchu, co jedna z najlepiej sprzedających się myszek firmy Microsoft – Arc Mouse. Zaskakujący i ujmujący design: zakrzywiony profil, czyste linie, lekkość i łatwość przenoszenia.

Arc Keyboard została stworzona dla domu – zespół projektantów działu Microsoft Hardware inspirował się nowoczesnym wzornictwem domowych akcesoriów, aby klawiatura doskonale pasowała do designerskich mebli i dodatków. Microsoft Arc Keyboard to po prostu nowy, stylowy i funkcjonalny element naszej przestrzeni życiowej.

Microsoft Arc Keyboard

– Projektując Microsoft Arc Keyboard chcieliśmy, aby była wygodna w użytkowaniu i przyjemna w dotyku, zaś swoją estetyką łączyła codzienność z wyszukaniem. Czerpaliśmy inspirację z otoczenia w którym nowa klawiatura będzie użytkowana, tak aby doskonale się weń wtapiała – tak jakby zawsze tam była – mówi Monique Chatterjee, projektantka przemysłowa działu Microsoft Hardware.

Microsoft Arc Keyboard

Nowa Microsoft Arc Keyboard może bez problemu wędrować wraz z użytkownikiem praktycznie po całym mieszkaniu, a jej wyprofilowany kształt zapewni wygodę pracy zarówno na kanapie, jak i przy kuchennym blacie. Klawiatura łączy się z komputerem bezprzewodowo dzięki miniaturowemu nadajnikowi pracującemu na częstotliwości 2,4 GHz, który może być na stałe podłączony do komputera lub magnetycznie przyczepiony od dołu klawiatury podczas transportu.

Microsoft Arc Keyboard

Funkcjonalną nowością jest jeden przycisk, zastępujący dotychczasowe cztery klawisze kierunkowe. Wyraźny wskaźnik naładowania ostrzega przed zbliżającym się czas wymiany baterii, zaś dzięki wygodnemu przełącznikowi możemy przedłużyć czas pracy baterii – wyłączając ją gdy klawiatura nie jest w użyciu. Microsoft Arc Keyboard współpracuje z systemami operacyjnymi Microsoft Windows 7, Windows Vista, Windows XP oraz Mac OS X v.10.4–10.6x.

Microsoft Arc Keyboard będzie dostępna w Polsce w drugiej połowie lutego. Cena szacunkowa klawiatury wyniesie 229 zł. Klawiatura objęta jest 3-letnią gwarancją.

Przeczytaj także:   Kingston wprowadza na rynek nową generację dysków SSD

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku