10/01/2010

Notebooki ASUS z najnowszymi procesorami Intel Core

Podczas tegorocznych targów CES zostały zaprezentowane nowe notebooki ASUS z serii N, K, U Bamboo. Laptopy wyposażone w procesory Intel Core mają zapewnić mobilną rozrywkę i komfort użytkowania.

Nowa seria ASUS N została zaprojektowana dla audiofilów, którzy poszukują multimedialnej rozrywki. Wyposażona w nowe procesory Intel Core i3, i5 oraz i7 seria N oferuje interfejs USB 3.0 zdolny do przesyłania multimediów z prędkością do 5 GB na sekundę – niemal 10-krotnie szybciej niż w USB 2.0 z transferem 480 MB/s. USB 3.0 wykorzystuje także mechanizm przerwań, który pozwala na większe oszczędności energii w porównaniu do metody odpytywania z USB 2.0. Dzięki zasilaniu prądem 900 mA port USB 3.0 może obsługiwać urządzenia o wyższym poborze mocy i znacznie skrócić czas ładowania podłączanych urządzeń (złącza USB 2.0 zapewniają maksymalnie 500 mA).

fot. Asus

fot. Asus

Kolejną wyróżniającą się cechą nowej serii ASUS N jest technologia audio SonicMaster opracowana przez doświadczonych ekspertów dźwięku z działu badawczo-rozwojowego firmy ASUS. Technologia ta dostosowuje energię dźwięku, równoważy poziom szumów, dopasowuje głośność i zakres dynamiczny, minimalizuje interferencje z otoczenia oraz zniekształcenia dźwięku, a także zwiększa separację dźwięków. Połączenie owych funkcji daje w efekcie doskonałą jakość audio, która ożywia multimedia.

Seria ASUS N zawiera również oprogramowanie Video Magic podnoszące rozdzielczość konwencjonalnych filmów DVD do jakości Full HD 1080p zamiast standardowej 740p. Video Magic poprawia także kolory i jasność obrazów, czyniąc je bardziej naturalnymi, a ponadto podwyższa liczbę klatek z 24 lub 30 kl./s do aż 60 lub 72 kl./s, dzięki czemu odtwarzanie DVD jest płynniejsze.

Asus seria K

fot. Asus

Zawierająca wiele udogodnień seria ASUS K również jest wyposażona w nowe procesory Intel Core i3 oraz i5, a ponadto oferuje technologię Palm Proof, która jest w stanie rozróżnić palec od dłoni użytkownika. Dzięki temu kursor nie przesunie się podczas pisania na klawiaturze, co zazwyczaj zdarza się, gdy dłoń przypadkowo znajdzie się na panelu dotykowym. Technologia Palm Proof po prostu blokuje panel, gdy wykryje obszar styku większy od odcisku palca, więc użytkownik nie zaprząta sobie głowy tym problemem. Seria K wykorzystuje także technologię ASUS Power4Gear, która dostosowuje szybkość wentylatora, zapewniając cichsze i spokojniejsze warunki pracy. Zawiasy ekranu chowające się za obudowę pozwalają użytkownikom bez wysiłku oglądać dokumenty i multimedia, natomiast klawiatura cechuje się wyjątkową ergonomią oraz świetnym wyczuciem klawiszy.

fot. Asus

fot. Asus

Kontynuując tradycję wykorzystywania awangardowych materiałów w konstrukcji notebooków, ASUS wprowadza nową serię U Bamboo Collection – laptopów, które szczycą się organiczną fakturą, i minimalistyczną estetyką bambusa. Seria U Bamboo Collection kontrastuje z metalem i plastikiem w typowych laptopach.

Nowe notebooki z serii K i N będą dostępne w Polsce pod koniec stycznia, seria U Bamboo w kwietniu 2010 roku.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...