Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

10/01/2010

Notebooki ASUS z najnowszymi procesorami Intel Core

Podczas tegorocznych targów CES zostały zaprezentowane nowe notebooki ASUS z serii N, K, U Bamboo. Laptopy wyposażone w procesory Intel Core mają zapewnić mobilną rozrywkę i komfort użytkowania.

Nowa seria ASUS N została zaprojektowana dla audiofilów, którzy poszukują multimedialnej rozrywki. Wyposażona w nowe procesory Intel Core i3, i5 oraz i7 seria N oferuje interfejs USB 3.0 zdolny do przesyłania multimediów z prędkością do 5 GB na sekundę – niemal 10-krotnie szybciej niż w USB 2.0 z transferem 480 MB/s. USB 3.0 wykorzystuje także mechanizm przerwań, który pozwala na większe oszczędności energii w porównaniu do metody odpytywania z USB 2.0. Dzięki zasilaniu prądem 900 mA port USB 3.0 może obsługiwać urządzenia o wyższym poborze mocy i znacznie skrócić czas ładowania podłączanych urządzeń (złącza USB 2.0 zapewniają maksymalnie 500 mA).

fot. Asus

fot. Asus

Kolejną wyróżniającą się cechą nowej serii ASUS N jest technologia audio SonicMaster opracowana przez doświadczonych ekspertów dźwięku z działu badawczo-rozwojowego firmy ASUS. Technologia ta dostosowuje energię dźwięku, równoważy poziom szumów, dopasowuje głośność i zakres dynamiczny, minimalizuje interferencje z otoczenia oraz zniekształcenia dźwięku, a także zwiększa separację dźwięków. Połączenie owych funkcji daje w efekcie doskonałą jakość audio, która ożywia multimedia.

Seria ASUS N zawiera również oprogramowanie Video Magic podnoszące rozdzielczość konwencjonalnych filmów DVD do jakości Full HD 1080p zamiast standardowej 740p. Video Magic poprawia także kolory i jasność obrazów, czyniąc je bardziej naturalnymi, a ponadto podwyższa liczbę klatek z 24 lub 30 kl./s do aż 60 lub 72 kl./s, dzięki czemu odtwarzanie DVD jest płynniejsze.

Asus seria K

fot. Asus

Zawierająca wiele udogodnień seria ASUS K również jest wyposażona w nowe procesory Intel Core i3 oraz i5, a ponadto oferuje technologię Palm Proof, która jest w stanie rozróżnić palec od dłoni użytkownika. Dzięki temu kursor nie przesunie się podczas pisania na klawiaturze, co zazwyczaj zdarza się, gdy dłoń przypadkowo znajdzie się na panelu dotykowym. Technologia Palm Proof po prostu blokuje panel, gdy wykryje obszar styku większy od odcisku palca, więc użytkownik nie zaprząta sobie głowy tym problemem. Seria K wykorzystuje także technologię ASUS Power4Gear, która dostosowuje szybkość wentylatora, zapewniając cichsze i spokojniejsze warunki pracy. Zawiasy ekranu chowające się za obudowę pozwalają użytkownikom bez wysiłku oglądać dokumenty i multimedia, natomiast klawiatura cechuje się wyjątkową ergonomią oraz świetnym wyczuciem klawiszy.

fot. Asus

fot. Asus

Kontynuując tradycję wykorzystywania awangardowych materiałów w konstrukcji notebooków, ASUS wprowadza nową serię U Bamboo Collection – laptopów, które szczycą się organiczną fakturą, i minimalistyczną estetyką bambusa. Seria U Bamboo Collection kontrastuje z metalem i plastikiem w typowych laptopach.

Przeczytaj także:   Nowy Nikon D3S dla profesjonalistów

Nowe notebooki z serii K i N będą dostępne w Polsce pod koniec stycznia, seria U Bamboo w kwietniu 2010 roku.


Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku