15/01/2010

Nowe technologie w niskiej cenie na kartach graficznych SAPPHIRE

SAPPHIRE przedstawia nową kartę graficzną przeznaczoną dla graczy, dla których cena jest czynnikiem decydującym o zakupie –HD 5670. Nowa karta SAPPHIRE do działania nie potrzebuje dodatkowego zasilania, a wysoka jak na ten segment cenowy wydajność i obsługa najnowszych technologii czyni ją wyjątkowo atrakcyjnym produktem.

SAPPHIRE HD 5670 jest wyposażona w 400 procesorów strumieniowych taktowanych częstotliwością 775 MHz, a 512MB lub 1GB GDDR5 (w zależności od wersji) pracuje z taktowaniem 1000 MHz, co daje przepustowość 4 Gbps. Nad niską temperaturą GPU i pamięci czuwa bardzo cichy system chłodzenia pochodzący od firmyArtic Cooling.

Sapphire HD5670

Na tylnym panelu SAPPHIRE HD 5670 znajdują  się wyjścia HDMI, Dual Link DVI oraz DisplayPort. W zestawie z kartą znajdują się dwie przejściówki: HDMI-DVI oraz DVI-VGA pozwalające na podłączenie dwóch monitorów, a jeśli posiadamy monitor z wejściem DisplayPort lub aktywny adapter to nawet trzech w trybie Eyefinity. Złącze HDMI jest w najnowszej dostępnej wersji – 1.3a, umożliwiając przesyłanie dźwięku przestrzennego w formatach Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. Z kolei obsługa CrossFireX pozwala na połączenie ze sobą dwóch lub więcej kart graficznych HD 5670 w celu uzyskania większej wydajności podsystemu graficznego.

Sapphire HD5670

Tak jak pozostałe karty SAPPHIRE z serii HD 5000, tak i HD 5670 posiada pełne wsparcie dla bibliotek DirectX 11, w tym instrukcji DirectCompute 11, sprzętowej teselacji i wielowątkowej komunikacji z CPU.

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej SAPPHIRE HD 5670 1GB GDDR5 wynosi 399 zł brutto, a karty graficznej SAPPHIRE HD 5670 512MB GDDR5 – 319 zł brutto. Karty objęte są dwuletnią gwarancją producenta.

Specyfikacja:

tab

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...

AliExpress: aplikacja dla Polaków będzie lepsza

AliExpress aplikacja – zmiany AliExpress ogłosił, że uruchomi aktualizację polskiej aplikacji przed nadchodzącym szczytowym sezonem sprzedaży. Platforma zaoferuje wybór najlepiej sprzedających się produktów w cenach już od 1 zł z darmową wysyłką. Polscy użytkownicy będą mogli również skorzystać z oferty Łączonej Dostawy, dostępnej dla wybranych produktów, z gwarantowaną 15-dniową dostawą. Platforma zobowiązała się również do […]

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...