Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

05/01/2010

Pierwszy zewnętrzny dysk USB 3.0 od Western Digital

Western Digital zaprezentował dzisiaj swój najszybszy zewnętrzny dysk twardy z serii MyBook 3.0. Dyski z tej serii są jednymi z pierwszych certyfikowanych urządzeń wykorzystujących interfejs USB 3.0 SuperSpeed. Wyposażony w standard, który jest do 10 razy szybszy niż jego poprzednik USB 2.0, wysoko wydajny dysk My Book 3.0 znacznie skraca czas potrzebny na otwarcie i zapisanie dużych plików.

WD MyBook 3.0Dysk My Book 3.0 o pojemności 1 TB jest oferowany u wybranych dystrybutorów oddzielnie lub w zestawie zawierającym adapter USB 3.0 na karcie rozszerzeń PCIe (gen2). Wkrótce na rynek wejdzie również model 2-terabajtowy.

Interfejs USB 3.0 w dyskach My Book 3.0 zapewnia szybkość transferu do 5 Gb/sek, umożliwiając użytkownikowi otwierania i zapisywanie plików nawet 4,7 razy szybciej niż przez USB 2.0. Nowy dysk My Book 3.0 jest zgodny ze standardem USB-IF SuperSpeed USB 3.0, zapewniając kompatybilność z innymi urządzeniami USB 3.0 oraz wsteczną kompatybilność z USB 2.0 i 1.1.

Firma badająca rynek In-Stat przewiduje, że ilość urządzeń z USB 3.0 SuperSpeed osiągnie w 2013 roku ponad 1 mld sztuk, co będzie stanowiło ponad 25% rynku.

WD MyBook 3.0

Nowy dysk MyBook 3.0 o pojemności 1 TB jest objęty 2-letnią gwarancją. Przewidywana cena dysku w wersji 1 TB wynosi 799 PLN. Cena dysku My Book 3.0 w zestawie z kartą rozszerzeń PCIe USB 3.0 wynosi 899 PLN. Wersje 2-terabajtowe będą dostępne wkrótce.

Przeczytaj także:   Perfect Storm – ekstremalne pamięci DDR3

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku