13/01/2010

Samsung przedstawia cztery nowe kamery Full HD serii H

Samsung przedstawił cztery nowe kamery cyfrowe Full HD – HMX-H200, HMX-H203, HMX-H204 oraz HMX-H205. Każde z urządzeń prezentuje wiele zaawansowanych funkcji, stanowiąc doskonałe rozwiązanie dla użytkowników poszukujących możliwości rejestrowania obrazów w najwyższej jakości.

Każda z czterech nowych kamer serii H korzysta z nowego sensora BSI CMOS opracowanego przez firmę Samsung. Zaprojektowany, by absorbować więcej światła niż inne tradycyjne czujniki, zapewnia dużą wydajność nawet przy słabym oświetleniu. Czujnik BSI CMOS to nowy standard jakości obrazu i wydajności, zwłaszcza wśród kamer dedykowanych początkującym użytkownikom.

Samsung H200

Nowe kamery Samsung serii H posiadają wbudowaną niezwykle wydajną i trwałą pamięć w technologii Solid State Drive (SSD), dającą znaczną przewagę nad stosowanymi w kamerach cyfrowych dyskami HDD. Dzięki zastosowaniu dysku SSD, kamera jest bardziej kompaktowa, lżejsza, działa cicho i emituje śladowe ilości ciepła. Dodatkowo, brak ruchomych części w tego typu pamięciach redukuje całkowite zużycie energii i zwiększa niezawodność. Obniżony pobór energii w kamerach Samsung serii H przekłada się na bardzo dużą żywotność baterii sięgającą dwóch godzin.

Dzięki wyeliminowaniu ruchomych elementów pamięci, kamera jest bardziej trwała i odporna na wibracje i wstrząsy, które grożą uszkodzeniem tradycyjnych kamer cyfrowych opartych na dyskach HDD. Nowa technologia daje także możliwość szybszego uruchomienia urządzenia i skraca czas zapisu/odczytu danych, który staje się szczególnie ważny w przypadku rejestrowania obrazu w jakości Full HD.

Wbudowany dysk SSD wykorzystano w modelach HMX-H205 (32GB), HMX-H204 (16GB) oraz HMX-H203 (8GB). Wszystkie kamery mają możliwość rozszerzenia wbudowanej pamięci poprzez złącze kart SD/SDHC. Model HMX-H100 nie posiada dysku SSD, więc do zapisu materiału potrzebna jest karta SD/SDHC.

Samsung H200

Nowe kamery Samsung serii H, oferują obiektyw z 20-krotnym zoomem optycznym i szerokim kątem widzenia 37 mm. W porównaniu z tradycyjnie stosowanymi soczewkami 40-50 mm, szerokokątna optyka nowych urządzeń pozwala zmieścić w kadrze znacznie więcej, bez względu na to czy filmujemy sceny rodzinne, efektowne krajobrazy, czy dynamiczną akcję podczas wydarzeń sportowych.

Obiektywy kamer serii H wyposażono również w system optycznej stabilizacji obrazu eliminujący efekt poruszonych i rozmazanych ujęć, co może być szczególnie przydatne przy korzystaniu z pełnego zoomu. Zastosowany tu system Smart Optical Image Stabilization redukuje wstrząsy i nieostrość w większym zakresie kadru i w efekcie generuje obraz o lepszej jakości, niż porównywalne urządzenia. Obrotowy ekran dotykowy LCD o przekątnej 2.7 cala oferuje łatwy i wygodny dostęp do wszystkich funkcji i ustawień kamery.

Nowe modele kamer Samsunga wzbogacono o szeroki zakres unikalnych funkcji, takich jak możliwość rejestrowania wysokiej jakości cyfrowych zdjęć w rozdzielczości 4.7 megapikseli, Inteligentny tryb automatyczny (Smart Auto), który automatycznie dobiera optymalne dla danych warunków ustawienia, a także innowacyjną funkcję nagrywania poklatkowego (Time Lapse), która daje użytkownikom możliwość zupełnie nowego, kreatywnego wykorzystania urządzeń. Używając tej funkcji, można zaprogramować kamerę tak, by nagrywała pojedyncze zdjęcia w odstępach co jedną, trzy lub pięć sekund, zapisując wszystkie ujęcia w jednym pliku w rozdzielczości 720p. W tym trybie możliwe staje się zarejestrowanie takich zdarzeń jak zachód słońca, czy rozkwit kwiatu i odtworzenie ich w przyspieszonym tempie.

Nowe kamery Samsunga z serii H trafią na rynek w marcu 2010 roku. Brak informacji na temat cen urządzeń.

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...

AliExpress: aplikacja dla Polaków będzie lepsza

AliExpress aplikacja – zmiany AliExpress ogłosił, że uruchomi aktualizację polskiej aplikacji przed nadchodzącym szczytowym sezonem sprzedaży. Platforma zaoferuje wybór najlepiej sprzedających się produktów w cenach już od 1 zł z darmową wysyłką. Polscy użytkownicy będą mogli również skorzystać z oferty Łączonej Dostawy, dostępnej dla wybranych produktów, z gwarantowaną 15-dniową dostawą. Platforma zobowiązała się również do […]

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...