12/01/2010

Slim C140 i C145 – lekkie, smukłe i mobilne notebooki ARISTO

Firma Comes – producent mobilnych urządzeń marki Aristo – poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowych linii notebooków: Aristo slim C140 i slim C145. Oba notebooki charakteryzują się bardzo lekką i smukłą konstrukcją (waga 1.5kg i 23 mm grubości).

Mimo tak niewielkiej wagi, wyposażone są w duży i wygodny 14-calowy panoramiczny ekran. Konstrukcję notebooka oparto o ultramobilne rozwiązania, które umożliwiają 6 godzin nieustannej pracy na zasilaniu akumulatorowym. Główne energooszczędne podzespoły to: ekran podświetlany diodami LED oraz niskonapięciowy procesor Intel SU2300, skonstruowany specjalnie do zadań wymagających optymalnej wydajności oraz najdłuższego czasu pracy na baterii.

Aristo Slim C145

Ponadto notebook charakteryzuje się bardzo bogatą funkcjonalnością spotykaną w większych i cięższych notebookach, a także wydajnością pozwalającą na swobodną pracę z systemem Windows 7 i najpopularniejszymi aplikacjami. Wysoka wydajność osiągnięto m.in. dzięki zastosowaniu dwurdzeniowego procesora i najnowszej generacji pamięci DDR3.

Głównym zadaniem, jakie postawili przed sobą konstruktorzy notebooka, było zaprojektowanie maszyny łączącej w sobie lekkość i poręczność netbooków oraz funkcjonalność notebooków, przy jednoczesnym wyeliminowaniu wad obu typów produktów. Innymi słowy nowe konstrukcje miały oferować użytkownikowi maksymalny komfort obsługi (niska waga, smukła budowa, wygodna klawiatura i duży ekran) i wydajność pozwalająca na bezproblemową pracę w aplikacjach biznesowych.

Aristo Slim C140

Oba modele Aristo slim serii C14x wyposażono w najnowszej generacji urządzenie sterujące tzw. multitouch. Pozwala ono sterować zachowaniem komputera w bardzo intuicyjny i wygodny sposób. Za pomocą kilku gestów dłoni lub palców, mamy możliwość obracania, powiększania oraz wielu innych operacji na zdjęciach i innych dokumentach. Po kilku minutach treningu sterowanie urządzeniem staje się bardzo proste, gdyż zostaje wyeliminowania konieczność korzystania z poleceń wydawanych za pośrednictwem klawiatury lub menu kontekstowego aplikacji. Znacznie ułatwia to i przyspiesza codzienną pracę z notebookiem.

Choć nowe notebooki ważą zaledwie 1.5 kg i mają bardzo smukłą budowę, ich wyposażenie jest bardzo bogate. Pierwszym zaskoczeniem jest bardzo duży, bo aż 14-calowy ekran panoramiczny o pełnej rozdzielczości 1366×768. To bardzo rzadko spotykane rozwiązanie wśród tak lekkich konstrukcji. Dzięki niemu nawet bardzo długa praca przed ekranem komputera nie męczy wzroku. Dodatkową cechą odróżniającą nowe Aristo od netbooków jest pełnowymiarowa klawiatura, do jakiej przyzwyczajony jest użytkownik.

Przeczytaj także:   Niesamowita paczka programów na Maca od MacHeist - pospieszcie się

Aristo Slim C140

Konstrukcję notebooka oparto na założeniu, że ma on pozwolić na maksymalnie długi czas pracy na baterii. Oba notebooki wyposażone w 6-komorową baterię pozwalają na ponad 6 godziny pracy bez dostępu do zasilania. Wynik ten osiągnięto, dzięki zastosowaniu energooszczędnych podzespołów. Pierwszym z nich są wspomniane już diody LED użyte do podświetlenia ekranu, który w notebookach jest największym konsumentem energii.

Drugim elementem zasługującym na uwagę jest specjalna wersja ultramobilnego procesora Intel Celeron SU2300. Jednostka posiada dwa rdzenie i zbudowana jest w architekturze wydajnych procesorów Intel Core 2 Duo. Porównując jego wydajność do najpopularniejszych obecnie jednostek centralnych stosowanych w netbookach (Intel Atom) uzyskujemy wynik lepszy o ponad 93% (w teście PC Mark 2004). Procesor charakteryzuje się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię, wynoszącym zaledwie 10W (standardowe procesory stosowane w notebookach potrzebują ok. 35W). Zaliczany jest on do tzw, platformy CULV – Consumer Ultra-Low Voltage, która stworzona była właśnie z myślą o zapewnieniu użytkownikom maksymalnego czasu pracy na zasilaniu bateryjnym.

Aristo Slim C145

14-calowe notebooki serii Aristo slim C140 i C145 oferowane są z dyskami SATA o pojemności 250GB do 500GB i pamięcią 2GB DDR3. Standardowo wyposażone są w moduł sieci bezprzewodowej WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth, kamerę internetową oraz czytnik kart multimedialnych 7-in-1. Dodatkowo posiadają gniazdo ExpressCard 34 oraz złącze HDMI pozwalające uzyskać obraz o jakości FullHD na zewnętrznym telewizorze lub projektorze multimedialnym. Do wyboru producent proponuje dwa rodzaje baterii: 3- i 6-komorową. Slim serii C14x oferowany jest z systemem operacyjnym Windows 7 (jako opcja).

Cena podstawowej konfiguracji dla użytkownika wynosi 1909 zł z VAT. Notebooki objęte są 24-miesięczna gwarancja z serwisem „door-to-door”.

W jaki sposób działa VPN?

Korzystając z Internetu pewnie nie raz słyszałeś określenie sieci VPN. Te trzy literki mogą być dla Ciebie znane, ponieważ sam korzystasz z tego typu usług. Jeśli jednak skrót ten obił Ci się o uszy i nie masz pojęcia co one oznaczają to świetnie trafiłeś! W poniższym artykule dowiesz się czym jest sieć VPN, do czego […]

Przed czym uchroni Twój biznes dobra firma rekrutacyjna w Krakowie?

Krakowscy pracodawcy w ostatnich latach mieli bardzo poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Sytuacja wcale nie poprawiła się wraz z wybuchem pandemii – Polska nadal ma drugi najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej, natomiast Kraków należy pod tym względem do czołówki polskich miast. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przy uzupełnianiu wakatów korzystać ze […]

Epidemia i śmiercionośne wirusy w CDA Premium

Minął rok odkąd po świecie rozlała się epidemia wirusa SARS-CoV-2, a my mamy uczucie deja vu. Rządy większości krajów europejskich przywracają obostrzenia, wraca w mniejszym lub większym stopniu znany z ubiegłego roku lockdown, wracają wątpliwości. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po filmy nawiązujące do postapokaliptycznych wizji z „tajemniczym wirusem” w tle. Jedni, bo lubią […]