23/02/2010

Samsung WB2000 – 10 zdjęć na sekundę i filmy Full HD

Podczas trwających w Anaheim w USA targów PMA 2010, Samsung zaprezentował najnowszy model aparatu kompaktowego WB2000, wyposażonego w 10 megapikselową  matrycę i funkcję rejestrowania wideo w jakości Full HD 1080p.

Urządzenie pozwala kręcić filmy z prędkością 1000 klatek na sekundę   i wykonywać serie 10 zdjęć w pełnej rozdzielczości w ciągu sekundy, co umożliwia użytkownikom odkrywanie zupełnie nowych obszarów fotografii i wideo.

Samsung WB2000 rozszerza możliwości fotografii cyfrowej dzięki funkcjom takim, jak Zaawansowane Ujęcie Panoramiczne (Advanced Panorama Shot) z opcją śledzenia obiektu czy tryb Podwójnego Ujęcia (Dual Capture), który pozwala na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 10 megapikseli w trakcie kręcenia filmu wideo w jakości Full HD.

Nowy model aparatu pozwala na wykonanie wysokiej jakości ujęć bez względu na to jak szybka jest obserwowana akcja. Zaawansowana matryca CMOS i przeprojektowany procesor DRIMeIII zapewniają wysoką wydajność nawet przy słabym oświetleniu, a także szybkość, pozwalając na wykonanie 10 zdjęć o rozdzielczości 10 megapikseli w ciągu jednej sekundy. Dodatkowo, przy pomocy WB2000 można kręcić filmy wideo z prędkością 1000 klatek na sekundę, co daje możliwość kreatywnego wykorzystania ujęć w bardzo zwolnionym tempie. Bez względu na to, czy chcemy pokazać codzienne wydarzenia w zupełnie nowy sposób, czy też przeanalizować na przykład zamach golfowy, Samsung WB2000 daje niemal nieograniczone możliwości wykorzystania trybu nagrywania w zwolnionym tempie.

Prędkość modelu WB2000 została uzupełniona równie zaawansowaną optyką Schneider KREUZNACH o ultra szerokim kącie 24 mm i pięciokrotnym zoomie optycznym. Dzięki obiektywowi o znacznie szerszym niż w tradycyjnych kompaktach kącie, fotografujący WB2000 mogą objąć większą scenę, np. grupę znajomych.

Pięciokrotny zoom optyczny daje z kolei możliwość wykonywania fotografii z większych odległości. Jeszcze szerszy kąt widzenia można uzyskać dzięki funkcji Zaawansowanej Panoramy z opcją śledzenia obiektu, idealnej przy fotografowaniu rozległych krajobrazów. Nad ostrością wykonanych zdjęć czuwa system Podwójnej Stabilizacji Obrazu Samsunga.

WB2000 wyposażono w trzycalowy wyświetlacz AMOLED, który zapewnia lepszy kontrast, głębszą czerń i bardziej naturalne, żywe kolory nawet, kiedy patrzymy na ekran pod kątem lub w pełnym słońcu. Technologia AMOLED zużywa także mniej energii, co pozwala na maksymalne wydłużenie czasu pracy na baterii.

Połączenie automatycznych ustawień z możliwością ręcznej regulacji parametrów obrazu sprawia, że WB2000 sprawdzi się w rękach zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych fotoamatorów. Intuicyjna funkcja Smart Auto 2.0 rozpozna scenę i dobierze optymalne ustawienia dla najlepszych ujęć foto i wideo, jednak tym, którzy oczekują większej kontroli nad aparatem, WB2000 oferuje zapis w formacie RAW i pełną kontrolę manualną. W trybie Manual, użytkownicy mogą eksperymentować m.in. z szybkością migawki czy głębią ostrości.

Specyfikacja

WB2000
Matryca 10.2 megapikseli
Zoom Optyczny, 5x
Ekran LCD 3.0” VGA AMOLED
Obiektyw Schneider KREUZNACH
Tryb filmowy Full HD, 1080p / łączność HDMI
Wymiary 9,9 x 5,9 x 2.1 cm
Funkcje dodatkowe – Super szerokokątny obiektyw Schneider 24 mm- Zoom optyczny, 5x

– 3.0” VGA AMOLED (614K punktów)

– Funkcja Podwójnego Ujęcia (Dual Capture)

– Zaawansowane Ujęcie Panoramiczne z opcją śledzenia obiektu

– Szybka matryca CMOS

– Zdjęcia seryjne z szybkością 10 klatek na sekundę w rozdzielczości 10M pikseli

– Wideo Full HD 1080p z łącznością HDMI

– superszybkie ujęcia wideo (1000 klatek na sekundę)

– Podwójna Stabilizacja Obrazu (Optyczna + Cyfrowa)

– Zapis plików RAW

– Pełna kontrola manualna

– Advanced Picture Mode (ręczne ustawienie tonu kolorów)

– Inteligentny Tryb Automatyczny 2.0 w trybie foto i wideo

– Inteligentny album

– Funkcja inteligentnego rozpoznawania twarzy (do 20 osób)

– System idealnego zdjęcia portretowego:

  • Upiększanie, wykrywanie twarzy, autoportret, wykrywanie uśmiechu, wykrywanie mrugnięcia, korekta czerwonych oczu,

– Wybór stylu zdjęcia

– Preinstalowane oprogramowanie do odtwarzania, zarządzania i edycji za pomocą komputera (bez potrzeby instalacji z płyty CD)

Dostępność

Wiosna 2010

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...