18/02/2010

BeBook i BeBook mini – biblioteka w kieszeni

Firma iSource poszerzyła swoją ofertę o urządzenie BeBook, specjalny czytnik e-książek. Waży 220 gram, mieści się w kieszeni, a jest w stanie pomieścić od 1 000 do 4 000 tysięcy książek, gazet, dokumentów do pracy oraz nośników audio.

Czytnik Beebook potrafi odczytać wiele różnych formatów, takich jak pdf, doc, txt, rtf, html, djvu, chm, fb2, wolf, mp3, png, tiff, gif, jpg i bmp.

System wyświetlania za pomocą tuszu elektronicznego oferuje taki sam komfort czytania jak na papierze, na 6-calowym ekranie. Urządzenie jest oszczędne, jego czas pracy pozwoli przeczytać do

7 000 stron. Co więcej, Beebook posiada możliwość zaznaczania stron, powiększania czcionki tekstu, odczytu pionowego lub poziomego oraz wyświetlania obrazów.

Funkcja TTS (text to speach) sprawia, że wszystko co możesz przeczytać na Bebooku, Bebook może przeczytać dla Ciebie. Czytnik automatycznie odczytuje treść zapisaną w formie tekstu i automatycznie przechodzi do kolejnej strony. Dzięki TTS nie musisz rezygnować z czytania wciągającej powieści, gdy prowadzisz samochód. Co ważne funkcja ta ułatwia także naukę języków obcych.

Cena urządzenia to 1199 PLN brutto.

Bebook mini to mniejszy brat Bebooka, mini dzięki mniejszemu ekranowi 5 cali jest jeszcze lżejszy, zgrabniejszy i bardziej poręczny. Zmieścisz go nawet w kieszeni lub małej torebce. Czytnik umożliwi czytanie treści cyfrowych gdziekolwiek jesteś, oferując jakość tradycyjnego druku na e-papierze o przekątnej 5 cali.

Dzięki możliwości konwertowania tekstu z pionu do poziomu czytanie jest również komfortowe jak w modelu 6″. Tusz e-ink Vizplex do złudzenia przypomina tusz w prawdziwej książce. Teraz możesz wziąć ze sobą tyle magazynów i dokumentów, ile tylko potrzebujesz, w małym, lekkim i poręcznym urządzeniu.

Bebook mini to najtańszy czytnik na polskim rynku posiadający tak zaawansowaną funkcjonalność. Jego cena to 949 PLN brutto.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...