Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

09/02/2010

Canon PowerShot SX210IS – potężny kompakt

Firma Canon zaprezentowała nowy, kompaktowy aparat z silnym zoomem – PowerShot SX210IS. Zastępuje on cieszący się dużym uznaniem model PowerShot SX200 IS i jest przeznaczony dla użytkowników, którzy szukają zaawansowanych funkcji w kompaktowej obudowie.

PowerShot SX201 IS, dostępny jest w kolorach czarnym, fioletowym i złotym. Za sprawą 14,1-megapikselowej matrycy i 28-milimetrowego, szerokokątnego obiektywu nadaje się idealnie do fotografowania rozległych krajobrazów w wysokiej rozdzielczości, a silny, 14-krotny zoom optyczny odpowiada ogniskowej 392 mm, umożliwiając łatwe kadrowanie odległych obiektów. Zaawansowany stabilizator obrazu (IS) opracowany przez firmę Canon precyzyjnie kompensuje drgania aparatu, zapewniając nieporuszone zdjęcia przy każdej ogniskowej i w słabym świetle.

Nowy panoramiczny ekran PureColor II G LCD o przekątnej 7,6 cm (3,0”) i rozdzielczości 230 000 punktów wyświetla niezwykle klarowny obraz. Dzięki zastosowaniu hartowanego szkła ekran PureColor II G LCD jest bardziej wytrzymały, a jego konstrukcja zapewnia wyższy kontrast i lepszą widoczność. Szeroki kąt widzenia ułatwia pokazywanie zdjęć zaraz po ich zrobieniu, a współczynnik proporcji 16:9 nadaje się doskonale do nagrywania i oglądania wideo HD.

PowerShot SX210 IS wyposażony jest w najnowszy procesor DIGIC 4, który zapewnia doskonałą jakość obrazu i szybkie działanie aparatu.

Tryb Smart Auto z technologią wykrywania scen ułatwia robienie doskonałych zdjęć w każdych warunkach, inteligentnie rozpoznając scenę i wybierając optymalne ustawienia spośród 22 zmiennych. Funkcja i-Contrast maksymalizuje gradację jasności na każdym zdjęciu, uwidaczniając szczegóły w ciemnych obszarach i zapobiegając prześwietleniu jasnych (narzędzie to można również wykorzystać do korekcji zdjęć w trybie przeglądania). Nowa funkcja Smart Flash Exposure dopasowuje jasność lampy błyskowej do warunków otoczenia, zapewniając odpowiednie doświetlenie w każdej sytuacji, od scen z jasnym przeciwświatłem do makrofotografii.

Technologia wykrywania ruchu zapobiega efektowi rozmycia przez monitorowanie drżenia aparatu, zmian jasności i ruchów obiektu, zanim ustawi optymalny czas otwarcia migawki i czułość ISO. Tryb Servo AF obejmuje funkcję Servo AE i śledzi ruchome obiekty, nieustannie korygując ostrość oraz ekspozycję, aby zrobić prawidłowe zdjęcie w momencie naciśnięcia spustu migawki.

Zaawansowana technologia wykrywania twarzy rozpoznaje do 35 twarzy w jednym kadrze i gwarantuje, że portrety i fotografie grupowe zawsze będą dobrze naświetlone i ostre. Tryb Smart Shutter również używa technologii wykrywania twarzy do zdalnego sterowania migawką, umożliwiając zrobienie zdjęcia przez uśmiech lub mrugnięcie okiem. Funkcja FaceSelf-Timer pozwala osobie fotografującej dołączyć do zdjęcia grupowego, ponieważ analizuje scenę i czeka, aż w kadrze pojawi się dodatkowa twarz.

PowerShot SX210 IS oferuje pełną ręczną kontrolę nad ustawieniami aparatu – tak, aby użytkownicy mogli robić najlepsze zdjęcia. Użytkownik może ręcznie ustawiać przesłonę, czas otwarcia migawki, czułość ISO oraz ostrość, aby eksperymentować z obrazem i rozwijać swoje umiejętności fotograficzne.

Nowe, kreatywne tryby tematyczne sprawiają, że fotografowanie staje się wspaniałą zabawą dla początkujących użytkowników. Nowa funkcja Fish-eye Effect naśladuje zniekształcenia wprowadzane przez obiektyw typu „rybie oko”, a funkcja Miniature Effect sprawia, że obiekty wyglądają jak modele w pomniejszonej skali. Dla tych, którzy chcą tylko „celować i strzelać”, przeznaczony jest całkowicie zautomatyzowany tryb Easy Mode, który blokuje dostęp do ustawień zaawansowanych i usuwa ikony ekranowe, aby użytkownik mógł skupić się wyłącznie na obiekcie, który chce uwiecznić na zdjęciu.

Użytkownicy mogą nagrywać wideo HD wysokiej jakości dzięki specjalnemu przyciskowi do rejestrowania filmów, który umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie filmowania nawet wtedy, gdy aparat nie jest przełączony w tryb Movie. Po raz pierwszy w kompaktowym aparacie firmy Canon technologia Smart Auto działa również podczas filmowania, inteligentnie rozpoznając warunki otoczenia i wybierając optymalne ustawienia spośród 18 zmiennych.

Materiał 720p HD jest rejestrowany z częstotliwością 30 klatek na sekundę i dźwiękiem stereo wysokiej jakości, a cichy, 14-krotny zoom umożliwia zbliżanie obiektów, które zwykle byłyby poza zasięgiem.

Aby ułatwić kręcenie filmów, PowerShot SX210 IS wyposażono również w nowy dynamiczny stabilizator obrazu. Jest to technologia zaadaptowana z kamer firmy Canon, która jeszcze bardziej redukuje drgania spowodowane ruchem użytkownika. Zintegrowane łącze mini HDMI umożliwia bezstratne wyświetlanie zarejestrowanych filmów, jak i zdjęć — na dowolnym urządzeniu zgodnym z HDMI, na przykład na ekranie telewizora HD.

PowerShot SX210 IS jest kompatybilny z kartami pamięci SDHC i SDXC. Z kolei funkcja Smart Shuffle oferuje nowy, ciekawy sposób przeglądania zdjęć przechowywanych na karcie pamięci, sugerując fotografie podobne do tej, która właśnie jest wyświetlana.

Oprogramowanie CameraWindow dołączone do aparatu PowerShot SX210 oferuje zintegrowaną obsługę YouTube, umożliwiając zalogowanie się w serwisie i przesłanie wideo bezpośrednio z aparatu do internetu z wykorzystaniem komputera.

Właściciele nowego aparatu PowerShot SX210 IS są uprawnieni do bezpłatnego członkostwa w CANON iMAGE GATEWAY, internetowym serwisie do udostępniania fotografii i filmów. Użytkownicy mają do dyspozycji 2 GB osobistej przestrzeni dyskowej, która zapewnia miejsce na setki zdjęć wysokiej jakości. Serwis obsługuje też przeglądanie mobilne, pozwalając rodzinie i przyjaciołom oglądać fotografie z dowolnego miejsca.

PowerShot SX210 IS – kluczowe funkcje:

 • Oryginalny szerokokątny obiektyw Canon 28 mm z 14-krotnym powiększeniem
 • 14,1-megapikselowy aparat w kompaktowej, metalowej obudowie z trzema kolorami do wyboru
 • Czterostopniowy optyczny stabilizator obrazu z funkcją dynamicznej stabilizacji
 • Wzmocniony i lepiej widoczny panoramiczny ekran PureColor II G LCD o przekątnej 7,6 cm (3,0”)
 • Filmy HD (720p) z powiększeniem optycznym, dźwiękiem stereo i łącznością HDMI
 • Łatwy w użyciu tryb Smart Auto, wykrywanie twarzy oraz wskazówki i podpowiedzi ekranowe
 • Funkcje Smart Flash Exposure i i-Contrast zapewniające najlepsze wyniki w każdej sytuacji
 • Ultraszybka reakcja i wysoka jakość zdjęć dzięki procesorowi DIGIC 4 i funkcji Servo AF/AE
 • Tryb ręczny, Av i Tv

Komentarze

 1. Pan Franek napisał(a):

  Wygląda bardzo obiecująco, nawet bardziej niż bardzo. Ale obawiam się, że cena będzie zaporowa. Canon dość konsekwentnie utrzymuje wyższy poziom cenowy i nie sądzę, żeby tu było inaczej. I wtedy rodzi się pytanie, czy nie lepiej ciut dołożyć i wybrać wyższą półkę klasową.

 2. Z. napisał(a):

  Ładny, ale to jednak kompakt z miniaturową matrycą. Bez pojęcia głębi ostrości. I po co to?

Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku