01/02/2010

Diallo – komórkowa oferta Dialogu

Dzisiaj Telefonia Dialog wprowadza na polski rynek własną markę telefonii komórkowej – Diallo. Usługa kierowana jest do klientów indywidualnych i biznesowych, zarówno w modelu abonamentowym, jak i na kartę.

Oferta dla klientów indywidualnych – model abonamentowy (postpaid)

Klient indywidualny może skorzystać z połączonych usług telefonii stacjonarnej i komórkowej (Diallo Wspólny) lub samodzielnej usługi komórkowej (Diallo Kontakt).

Diallo Wspólny jest skierowany do gospodarstw domowych. Abonent w ramach jednego rachunku tworzącego tzw. Pakiet Rodzinny otrzymuje linię stacjonarną oraz maksymalnie 4 telefony komórkowe rozliczane z dołu (postpaid). W ramach każdego pakietu wszystkie telefony korzystają z jednej wspólnej puli bezpłatnych minut, które można wykorzystać na połączenia z telefonu stacjonarnego, komórkowego, na SMSy i MMSy. Niewykorzystane minuty przechodzą na kolejny miesiąc. Najtańszy Diallo Wspólny kosztuje 75 zł (1 linia stacjonarna + 1 telefon komórkowy, pula minut: 180), najdroższy – 350 zł (1 linia stacjonarna + 4 telefony komórkowe, pula minut: 870). Ponadto stawki za połączenia pomiędzy numerami w ramach Pakietu Rodzinnego są bardzo atrakcyjne: jedna minuta rozmowy pomiędzy numerami Pakietu Rodzinnego kosztuje tylko 15 groszy, wiadomość SMS zaledwie 9 groszy. Obowiązuje jedna stawka za połączenia do wszystkich krajowych sieci komórkowych.

Taryfa Diallo Kontakt to jeden z czterech wariantów abonamentowych samodzielnej usługi komórkowej dla klientów indywidualnych. W ramach każdego abonamentu klient otrzymuje pulę bezpłatnych minut do wykorzystania (można je również zamienić na SMSy i MMSy).

Najtańszy abonament kosztuje 30 zł i zawiera 60 minut do wykorzystania, najdroższy – 100 zł z 240 minutami. Obowiązuje jedna stawka za połączenia do wszystkich krajowych sieci komórkowych.

Niewykorzystane minuty przechodzą na kolejny miesiąc. Jeśli klient posiada również inne usługi w DIALOGu otrzyma jeden wspólny rachunek.

Klienci, którzy wybiorą Diallo Wspólny lub Diallo Kontakt mogą skorzystać również z usług dodatkowych: Diallo 50% (połączenia głosowe, wysyłanie SMS-ów i MMS-ów w sieci komórkowej Diallo za pół ceny), Internet Diallo (jednorazowy pakiet 25 MB do wykorzystania na połączenia z internetem) oraz Diallo Bonus i Diallo Mix (opcje taryfowe umożliwiające korzystne doładowania numerów Halo Diallo (na kartę), np. telefony dla dzieci).

Oferta dla klientów biznesowych – model abonamentowy (postpaid)

Klient biznesowy może skorzystać z połączonych usług telefonii stacjonarnej i komórkowej (Diallo Duo) lub samodzielnej usługi komórkowej (Diallo Biznes).

Diallo Duo jest skierowany do małych firm i osób prowadzących działalność gospodarczą. Abonent w ramach jednego rachunku tworzącego tzw. Pakiet Firmowy otrzymuje linię stacjonarną oraz maksymalnie 4 telefony komórkowe rozliczane z dołu (postpaid). Wszystkie telefony rozliczane są w ramach jednego wspólnego pakietu kwotowego będącego odpowiednikiem opłaty abonamentowej (tzw. opłata minimalna). Każdorazowe skorzystanie z dostępnych usług pomniejsza saldo klienta. Dla usług nieobjętych opłatą minimalną oraz za usługi wygenerowane po jej przekroczeniu ponoszone są dodatkowe opłaty doliczane do rachunku za dany miesiąc. Najniższa opłata minimalna dla Diallo Duo (1 telefon stacjonarny + 1 komórkowy) wynosi 90 zł netto, najwyższa (1 telefon stacjonarny + 4 komórkowe) – 540 zł netto. Minuta połączenia pomiędzy numerami w ramach Pakietu Firmowego kosztuje tylko 10 groszy netto, a SMS tylko 7 groszy netto. Stawki w pakiecie kwotowym i po jego wykorzystaniu są takie same.

Diallo Biznes to cztery warianty abonamentowe samodzielnej usługi komórkowej skierowane do małych firm i osób prowadzących działalność gospodarczą. W ramach każdego abonamentu klient otrzymuje do dyspozycji pulę bezpłatnych minut do wykorzystania również na SMSy i MMSy. Najtańszy abonent Diallo Biznes kosztuje 30 zł netto i zawiera 80 minut, najdroższy – 120 zł z 400 minutami.

Klienci, którzy wybiorą Diallo Duo lub Diallo Biznes mogą skorzystać również z usług dodatkowych: Diallo 50% (połączenia głosowe, wysyłanie SMS-ów i MMS-ów w sieci komórkowej Diallo za pół ceny) oraz Internet Diallo (jednorazowy pakiet 25 MB do wykorzystania na połączenia z internetem).

Oferta na kartę (prepaid)

Korzystanie z Halo Diallo nie wymaga podpisania umowy i comiesięcznych opłat abonamentowych. Dostępne są dwa zestawy startowe Halo Diallo za 3 zł i 9 zł. Opłata za zestaw startowy w całości zasila konto telefonu.

Numer można doładować dowolną kwotą od 5 do 300 zł lub wybierając jeden z kuponów o wartościach 5 zł, 20 zł, 50 zł, 100 zł. Każde doładowanie przedłuża okres ważności numeru. Okresy ważności konta wynikające z doładowań są sumowane – dzięki temu numer telefonu pozostaje dłużej aktywny. Wyeliminowany został również problem pustego konta – w sytuacji kryzysowej użytkownik może skorzystać z usługi SOS.

Użytkownik Halo Diallo może skorzystać również z usług dodatkowych: Minuty Diallo (pakiet 50 minut do sieci Diallo i na telefony stacjonarne), SMS Diallo (pakiet 80 SMS-ów lub 40 MMS-ów do sieci Diallo), Internet Diallo (jednorazowy pakiet 25 MB do wykorzystania na połączenia z internetem) oraz Diallo Bonus i Diallo Mix (opcje taryfowe umożliwiające korzystne doładowania numerów Halo Diallo (na kartę), np. telefony dla dzieci).

Oferta komórkowa Diallo to także dwie wyjątkowe opcje – Diallo Bonus i Diallo Mix, umożliwiające proste i atrakcyjne doładowanie numerów na kartę Halo Diallo. Opcje te może aktywować każdy abonent posiadający jakąkolwiek usługę abonamentową w DIALOGu: telefon stacjonarny, telefon komórkowy, internet lub cyfrową telewizję.

Diallo Bonus zapewnia gratisowe doładowania wybranych numerów Halo Diallo.

Włączenie usługi powoduje comiesięczne doładowanie wybranych numerów Halo Diallo (maksymalnie 4) kwotą stanowiącą 10% wartości ostatniej zapłaconej faktury za posiadane w DIALOGu usługi. Doładowanie realizowane jest raz w miesiącu i wynosić może aż 100 zł.

Z kolei dzięki usłudze Diallo Mix wskazane numery Halo Diallo będą regularnie raz w miesiącu doładowywane określoną przez abonenta kwotą: 25 zł, 50 zł lub 100 zł. Dodatkowo abonent otrzyma na realizowane w ten sposób doładowania rabat – nawet 15 zł.

Diallo – więcej za mniej

Oferta promocyjna przygotowana przez DIALOG z okazji premiery telefonii komórkowej Diallo premiuje klientów korzystających z innych usług operatora: telefonu stacjonarnego, internetu lub telewizji. Klient, który posiada 3 lub więcej usług wybierając dowolną taryfę abonamentową Diallo zapłaci przez pierwsze 4 miesiące tylko symboliczną złotówkę abonamentu.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...