16/02/2010

Ericsson IPTV Remote – domowe media po nowemu

Ericsson IPTV Remote jest nowym urządzeniem służącym do kontroli TV oraz innych urzadzeń multimedialnych za pośrednictwem sieci domowej.

Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu możliwe jest sterowanie w domu strumieniem video w Internecie, telewizją – zarówno live jak i w modelu na żądanie (VoD), komputerem osobistym oraz telefonem komórkowym. Urządzenie zapewnia dodatkowy wyświetlacz, na którym można zobaczyć podgląd obrazu, zapoznać się z programem telewizyjnym, przeglądać sieć Internet, czatować z przyjaciółmi i rodziną bez potrzeby uruchamiania dodatkowego okna na ekranie telewizora.

– Ericsson IPTV Remote na nowo definiuje kategorię rozwiązań sterujących oferując abonentom jeszcze większą kontrolę nad mediami. Na początku skupimy się na usługach telewizjnych, ale z czasem będzie możliwe również dodawanie do aplikacji takich jak rozszerzona komunikacja video, zdalna pomoc lekarska oraz usługi zdalnego nadzoru w domu – powiedział Jan Wäreby, szef Business Unit Multimedia w firmie Ericsson.

Ericsson IPTV Remote jest częścią rozwiązania Ericsson IPTV i będzie zarządzane i obsługiwane przez dostawców usług IPTV. Urządzenie może również funkcjonować jako przenośny odbiornik TV w domu, w którym dostępna jest sieć Wi-Fi.

Pokaz protoypu oraz interaktywna demonstracja możliwości działania urządzenia Ericsson IPTV Remote odbędzie się w przestrzeni wystawowej firmy Ericsson podczas GSMA Mobile World Congress w dniach 15-18 lutego 2010.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...