24/02/2010

Gaducha.pl – VoIP bliżej ucha

Od dzisiaj tania telefonia VoIP jest powszechna i bardziej dostępna bez specjalistycznego okablowania. Stało się to możliwe dzięki wprowadzeniu usługi Gaducha przez spółkę GG Network.

Dzięki temu telefonia VoIP jest automatycznie dostępna zarówno dla ponad 40 milionów użytkowników komórek, jak i abonentów telefonii stacjonarnej.

Gaducha to – w największym uproszczeniu – powszechne tanie telefonowanie z wykorzystaniem technologii VoIP. Prowadzenie rozmów możliwe jest zarówno z komórki, jak i telefonu stacjonarnego, bez potrzeby posiadania specjalnych słuchawek, mikrofonu i nawet… dostępu do Internetu.

Z VoIP-a więc dzięki Gaducha.pl możemy korzystać będąc w podróży, z dala od komputera, bez potrzeby posiadania specjalnego oprzyrządowania, który dotychczas kojarzył się z telefonią internetową. Gaducha.pl uwalnia VoIP i sprawia, że ta tania telefonia internetowa jest od dzisiaj dostępna dla wszystkich, również dla nie-internautów, oferując tańsze połączenia krajowe i międzynarodowe.

Aby skorzystać z Gaduchy wystarczy odwiedzić stronę www.gaducha.pl. Należy wówczas wpisać tuż przed rozmową żądany numer telefonu, wpisując również nasz nr stacjonarny lub komórkowy. Po chwili Gaducha zadzwoni na nasz telefon i połączy rozmowę.

Drugą dostępną możliwością skorzystania z Gaduchy bez konieczności odwiedzania strony internetowej usługi jest telefon komórkowy, wystarczy wysłać wiadomość SMS na numer: 7255 (numery krajowe) i 7455 (numery zagraniczne) o treści „Gaducha” oraz po spacji wpisać żądany numer, z którym chcemy się skontaktować. Po chwili „Gaducha” sama oddzwoni na nasz telefon i połączy nas z wybranym numerem (stacjonarnym, komórkowym, krajowym lub zagranicznym).

Gaducha.pl jest pierwszym tego typu serwisem w Polsce, w którym aby wykonać połączenie telefonii internetowej użytkownik nie musi korzystać ze słuchawek, mikrofonu, mało tego, nie musi w trakcie rozmowy przebywać przy komputerze i mieć dostępu do Internetu.

Koszty rozmów w ramach Gaduchy są bardzo konkurencyjne. Za 45 minut rozmowy na polski numer stacjonarny użytkownik zapłaci tylko… 1 złoty. Również tylko złotówkę kosztuje 10-minutowa rozmowa ze stacjonarnego na polski numer komórkowy.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...