02/02/2010

Luksusowy infotaintment we wszystkich klasach samochodów

Połączenie sił dwóch firm – Deutsche Telekom i Continental – ma służyć stworzeniu standardu usług z obszaru infotainment (kontentu informacyjno-rozrywkowego), wcześniej dostępnego wyłącznie w samochodach luksusowych, dla aut osobowych z klasy średniej oraz kompaktowej.

Celem jest zapewnienie, aby Internet oraz specyficzne aplikacje dedykowane kierowcom, stanowiły część standardowego wyposażenia we wszystkich kategoriach pojazdów. Ażeby to osiągnąć obie firmy połączą swoje eksperckie kompetencje w dziedzinie motoryzacji w ramach współpracy technologicznej. Pod nazwą AutoLinQ, prototyp tej koncepcji zostanie zainstalowany w modelu VW Passat CC i zaprezentowany będzie na stoisku wystawowym Deutsche Telekom na zbliżających się targach CeBIT.

Rozwiązanie bazuje na zasadzie przyświecającej telefonowi iPhone, którego prostota działania i szeroki zakres mini-programów oraz aplikacji stały się standardem znajdującym coraz większe uznanie w branży motoryzacyjnej. AutoLinQ, dzięki wykorzystaniu usług informacyjnych i rozrywkowych, ma pomóc producentom samochodów lepiej wyróżnić się na rynku i wzmocnić przywiązanie klientów do marki.

Continental stworzył swój własny kokpit komputerowy wykorzystujący system operacyjny Android firmy Google. Aplikacje mogą działać na tym kokpicie zarówno w postaci zainstalowanych na stałe programów bądź poprzez specjalną przeglądarkę wyszukującą dane z platformy internetowej. T-Systems, spółka Deutsche Telekom dedykowana klientom korporacyjnym, wykorzystując technologie informacyjne i komunikacyjne sprawia, że Internet i mini-programy są dostępne także w czasie podróży. W rozwiązaniu uwzględniono także ostatnie wyniki badań przeprowadzonych w T-Labs, centralnym instytucie badań oraz rozwoju Deutsche Telekom.

Podstawowe funkcje AutoLinQ zawierają także online’ową książkę adresową połączoną z systemem nawigacji. Kierowcy mogą wpisać cel podróży na komputerze domowym czy też w biurze jeszcze zanim w ogóle wsiądą do samochodu lub też przesłać za pośrednictwem telefonu komórkowego. Co więcej, połączenie pojazdu z siecią mobilną Deutsche Telekom pozwala na wykonywanie pewnych funkcji zdalnie. Przykładowo kierowca może uzyskać informację, gdzie zaparkowany jest samochód lub też sprawdzić czy szyberdach jest otwarty czy zamknięty – a to wszystko za pomocą swojego telefonu komórkowego.

Na targach CeBIT partnerzy zademonstrują takie funkcjonalności jak szukanie i ściąganie muzyki z wykorzystaniem usługi Deutsche Telekom Musicload oraz nowej oferty T-Online. E-maile można będzie w samochodzie nie tylko odbierać i odczytać, ale także na nie odpowiedzieć – a to wszystko bez konieczności odrywania rąk od kierownicy czy odrywania wzroku od drogi.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...