Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

22/02/2010

Motorola rozszerza portfolio telefonów z systemem Android

Motorola po raz pierwszy zaprezentowała telefon QUENCH z systemem Android i nakładką MOTOBLUR, która synchronizuje i organizuje napływające wiadomości i kontakty w taki sposób, aby umożliwić utrzymanie kontaktu w ciągłym ruchu.

Elegancki projekt ekranu dotykowego Quench’a połączony z doskonałymi opcjami nawigacyjnymi, panelem dotykowym z funkcją „pinch and zoom” oraz obsługa Adobe Flash Lite, czynią przeglądanie stron internetowych na 3,1 calowym ekranie wysokiej rozdzielczości wyjątkową przyjemnością.

Telefon Quench to połączenie nakładki Motoblur oraz nowej funkcji Swype, pozwalającej odpowiadać na wiadomości i wprowadzać łatwo tekst. Dzięki Motoblur wszelkie wydarzenia, wiadomości, aktualności są bardziej dostępne — można je przeglądać i na nie odpowiadać na w pełni konfigurowalnym ekranie głównym. Informacje kontaktowe, takie, jak adresy e-mail, zdjęcia profilu i numery telefonów są automatycznie synchronizowane przy każdej zmianie danych źródłowych, więc nie ma potrzeby ich ręcznej aktualizacji.

Quench pozwala przeglądać strony www na pełnym ekranie dotykowym przy użyciu funkcji „pinch and zoom”. Nawigacja jest rozszerzona o przedni, centralnie usytuowany panel dotykowy, który pozwala łatwiej i bardziej intuicyjne surfować po sieci. Adobe Flash Lite umożliwia oglądanie treści multimedialnych takich, jak banery i filmy oraz wyświetlanie ich na pełnym 3,1 calowym ekranie wysokiej rozdzielczości.

Odtwarzacz multimediów nie tylko daje dostęp do internetu, ale także do sieci społecznościowych. Odtwarzacz pozwala natychmiastowo kupować i pobierać muzykę ze sklepów internetowych, dzięki integracji odtwarzacza z takimi serwisami, jak TuneWiki, SoundHound, GoTV czy YouTube. Funkcja wyszukiwania muzyki sprawia, że łatwo odnaleźć ulubione piosenki, a synchronizacja tekstów z muzyką czyni uczenie się piosenek łatwiejszym niż wcześniej, niezależnie od wybranego języka.

Wyszukiwanie informacji w Internecie lub w pamięci urządzenia można wykonywać za pośrednictwem głosu (tylko w języku angielskim). Wystarczy powiedzieć, czego się szuka, a Quench sam odnajdzie odpowiedni kontakt, przedstawi wyniki wyszukiwania z Google, bazując na lokalizacji urządzenia albo otworzy żądaną aplikację. Android Market zapewnia szybki dostęp do ponad 20 000 aplikacji i widgetów, które dają nieograniczone wręcz możliwości personalizacji urządzenia. czynią z QUENCH-a solidny Androidowy telefon.

Quench zapewnia bardzo dobrą jakość rozmów dzięki zastosowaniu dwóch mikrofonów oraz techniki redukcji szumów Crystal Talk. Telefon wyposażony jest w 5 Mpx aparat fotograficzny z  autofokusem flesz LED. Obsługa sieci 3G i Wi-Fi, wbudowany odbiornik aGPS oraz interface Bluetooth1 A2DP to dodatkowe możliwości Quencha.

Telefon Motorola Quench będzie dostępny począwszy od pierwszego kwartału 2010. W Stanach Zjednoczonych będzie nazywał się CLIQ XT i będzie dostępny od przyszłego miesiąca wyłącznie w sieci T-Mobile USA. Jest to ósme urządzenie z systemem Android wprowadzone przez Motorolę na światowy rynek.


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku