22/02/2010

Motorola rozszerza portfolio telefonów z systemem Android

Motorola po raz pierwszy zaprezentowała telefon QUENCH z systemem Android i nakładką MOTOBLUR, która synchronizuje i organizuje napływające wiadomości i kontakty w taki sposób, aby umożliwić utrzymanie kontaktu w ciągłym ruchu.

Elegancki projekt ekranu dotykowego Quench’a połączony z doskonałymi opcjami nawigacyjnymi, panelem dotykowym z funkcją „pinch and zoom” oraz obsługa Adobe Flash Lite, czynią przeglądanie stron internetowych na 3,1 calowym ekranie wysokiej rozdzielczości wyjątkową przyjemnością.

Telefon Quench to połączenie nakładki Motoblur oraz nowej funkcji Swype, pozwalającej odpowiadać na wiadomości i wprowadzać łatwo tekst. Dzięki Motoblur wszelkie wydarzenia, wiadomości, aktualności są bardziej dostępne — można je przeglądać i na nie odpowiadać na w pełni konfigurowalnym ekranie głównym. Informacje kontaktowe, takie, jak adresy e-mail, zdjęcia profilu i numery telefonów są automatycznie synchronizowane przy każdej zmianie danych źródłowych, więc nie ma potrzeby ich ręcznej aktualizacji.

Quench pozwala przeglądać strony www na pełnym ekranie dotykowym przy użyciu funkcji „pinch and zoom”. Nawigacja jest rozszerzona o przedni, centralnie usytuowany panel dotykowy, który pozwala łatwiej i bardziej intuicyjne surfować po sieci. Adobe Flash Lite umożliwia oglądanie treści multimedialnych takich, jak banery i filmy oraz wyświetlanie ich na pełnym 3,1 calowym ekranie wysokiej rozdzielczości.

Odtwarzacz multimediów nie tylko daje dostęp do internetu, ale także do sieci społecznościowych. Odtwarzacz pozwala natychmiastowo kupować i pobierać muzykę ze sklepów internetowych, dzięki integracji odtwarzacza z takimi serwisami, jak TuneWiki, SoundHound, GoTV czy YouTube. Funkcja wyszukiwania muzyki sprawia, że łatwo odnaleźć ulubione piosenki, a synchronizacja tekstów z muzyką czyni uczenie się piosenek łatwiejszym niż wcześniej, niezależnie od wybranego języka.

Wyszukiwanie informacji w Internecie lub w pamięci urządzenia można wykonywać za pośrednictwem głosu (tylko w języku angielskim). Wystarczy powiedzieć, czego się szuka, a Quench sam odnajdzie odpowiedni kontakt, przedstawi wyniki wyszukiwania z Google, bazując na lokalizacji urządzenia albo otworzy żądaną aplikację. Android Market zapewnia szybki dostęp do ponad 20 000 aplikacji i widgetów, które dają nieograniczone wręcz możliwości personalizacji urządzenia. czynią z QUENCH-a solidny Androidowy telefon.

Quench zapewnia bardzo dobrą jakość rozmów dzięki zastosowaniu dwóch mikrofonów oraz techniki redukcji szumów Crystal Talk. Telefon wyposażony jest w 5 Mpx aparat fotograficzny z  autofokusem flesz LED. Obsługa sieci 3G i Wi-Fi, wbudowany odbiornik aGPS oraz interface Bluetooth1 A2DP to dodatkowe możliwości Quencha.

Telefon Motorola Quench będzie dostępny począwszy od pierwszego kwartału 2010. W Stanach Zjednoczonych będzie nazywał się CLIQ XT i będzie dostępny od przyszłego miesiąca wyłącznie w sieci T-Mobile USA. Jest to ósme urządzenie z systemem Android wprowadzone przez Motorolę na światowy rynek.

Udostępnij ten artykuł...

CDA TV – usługa zostanie uruchomiona w te wakacje

CDA uruchomi usługę transmisji telewizji w modelu OTT. Spółka uzyskała w kwietniu tego roku wpis do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych oraz zawarła stosowne umowy z poszczególnymi stacjami i dostawcami. Nowa usługa o nazwie „CDA TV” wraz z planami taryfowymi zostanie zaprezentowana i uruchomiona jeszcze w te wakacje. CDA TV, jak CDA Premium Spółka CDA S.A. – […]

Udostępnij ten artykuł...

Ulubione Social Media Polaków w 2021 roku

Jakie się ulubione Social Media Polaków? Ze wszystkich portali społecznościowych rodacy najbardziej lubią Facebooka, jak wynika z analizy firmy SentiOne. Szukają na nim wsparcia, promują zbiórki charytatywne. Drugim najpopularniejszym portalem jest Twitter. Tutaj większość dyskusji ma charakter narodowy, a słowo „polski” jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Na Instagramie rozmawiamy głównie o pięknie i ciałopozytywności, a […]

Udostępnij ten artykuł...

5G w Plusie: kolejny milion w zasięgu najszybszej sieci

Kolejny milion mieszkańców Polski został objęty zasięgiem największej i najszybszej sieci 5G w Polsce. Tym samym z 5G w Plusie może obecnie korzystać już co trzeci Polak. Superszybki internet 5G oferowany jest ponad 13 milionom osób z niemal 400 miejscowości ze wszystkich 16 województw. Plus nie zwalnia tempa rozwoju sieci 5G. W ciągu zaledwie dwóch […]

Udostępnij ten artykuł...