11/02/2010

Nawigacje GPS Goclever z funkcją DUN

Urządzenia do nawigacji GPS marki Goclever z opcją Bluetooth otrzymały nową funkcjonalność DUN (Dial-up Networking Profile). Rozwiązanie to daje możliwość korzystania z internetu poprzez synchronizację z telefonem komórkowym.

Dostępne jest w modelach: 4366FMBT 4.3”, 5066FMBT 5” i 5066FMBT TMC 5”, których sercem jest specjalizowany szybki procesor Mediatek 3351 (468 MHz). Dodatkowo, urządzenia te posiadają transmiter FM, pozwalający na pełne wykorzystanie nawigacji w roli systemu głośnomówiącego.

Transmiter FM służy m.in. do odbierania i inicjowania połączeń, korzystania z książki telefonicznej, a także systemu informacji o korkach i utrudnieniach na drodze TMC (ostatnia opcja dostępna w modelu 5066FMBT TMC 5”).

Wszystkie modele posiadają nowoczesną aplikację nawigacyjną z aktualnymi danymi geograficznymi Polski i/lub całej Europy i przeglądarkę Internet Explorer do surfowania w sieci. Urządzenia te są wyjątkowo płaskie (od 10 do 12 mm) i posiadają wyraźny, dotykowy ekran LCD o rozdzielczości 480 x 272 pikseli. Wygodny w obsłudze i intuicyjny interfejs oraz wyraźne komendy głosowe pozwalają na łatwe, bezstresowe dotarcie do celu.

Omawiane modele nawigacji nie ograniczają się tylko do wytyczenia trasy od punktu startu do miejsca docelowego. Optymalizują również punkty trasy zadane przez użytkownika w takiej kolejności, aby drogę do celu można było pokonać w jak najkrótszym czasie. Urządzenie dysponuje także funkcją fotonawigacji GeoPix™, pozwalającą na bardzo łatwe dotarcie do miejsc, w których wykonano zdjęcia ze znacznikami geograficznymi. Dane dotyczące fotografii interesujących miejsc można wprowadzać własnoręcznie lub skorzystać ze zdjęć z koordynatami, umieszczonych w internecie.

Nawigacje te pomagają także zlokalizować punkty POI, m.in.: restauracje, hotele oraz bankomaty. Mapa w trybie 3D z możliwością regulacji kąta patrzenia zawiera realistycznie odwzorowane, charakterystyczne budynki większych miast. Setki tysięcy punktów użyteczności publicznej udostępnionych jest dzięki synchronizacji ze stale aktualizowaną bazą POIplaza.

Producent daje na swoje urządzenia 24 miesięczną gwarancję, również w systemie door-to-door.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...