Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

08/02/2010

Notebooki Sony z serii VAIO E

Nieduże i poręczne modele z serii VAIO E mają wiele cech charakterystycznych dla większych i masywniejszych urządzeń. Wyróżniają się atrakcyjnym wzornictwem. Ich moc obliczeniowa, potencjał graficzny i funkcje zwiększające wydajność pracy to dodatkowe cechy, które dają przewagę nad konkurencją.

Projektanci serii VAIO E wprowadzili do stylistyki szereg luksusowych elementów, które uzupełniają wrażenia z użytkowania. Przykładowo, ramka otaczająca kontrastowy wyświetlacz VAIO jest wyjątkowo wąska, co z jednej strony pozwoliło na powiększenie samego wyświetlacza, a z drugiej podniosło atrakcyjność wyglądu.

Mimo małych wymiarów obudowy, nowa seria E jest wyposażona w dobrze reagującą, pełnowymiarową, wyodrębnioną klawiaturę zapewniającą komfort pisania. Nowością w notebookach VAIO, o tak małych wymiarach, jest pełnowymiarowa klawiatura numeryczna. Jej ergonomiczny układ i równomiernie rozmieszczone kolumny gwarantują przyjemne użytkowanie nawet podczas grania czy szybkiego wprowadzania dużych ilości danych.

Wszystkie modele VAIO E są oparte na procesorach Intel Core z nowej rodziny na rok 2010 i wyposażone w maksymalnie 4 GB szybkiej pamięci DDR3 oraz twardy dysk o pojemności do 500 GB. Za efektywne przetwarzanie obrazu, odtwarzanie filmów HD i wyświetlanie multimedialnych stron www odpowiada nowa karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 5650 wyposażona w maksymalnie 1 GB pamięci wideo.

Duży, 15,5-calowy wyświetlacz VAIO cechuje się kontrastowością i szczegółowością obrazu zarówno przy edycji zdjęć, jak i prostym żeglowaniu po Internecie. Rozdzielczość 1366 x 768 gwarantuje optymalne warunki oglądania ujęć filmowych HD i zdjęć z lustrzanki cyfrowej.

Ważnym elementem komputera jest najnowszy system Dolby Home Theater 3, który umożliwia wzbogacenie odtwarzanej muzyki, podkładu muzycznego do gry lub filmowej ścieżki dźwiękowej o mocny efekt przestrzenny.

Sony VAIO E posiada wyjście HDMI oraz 3 porty USB. Do dyspozycji mamy również szybki port eSATA/USB. Podłączając do tego dwufunkcyjnego portu zewnętrzny twardy dysk SATA, można uzyskać bardzo dużą szybkość przesyłania plików – nawet do 5 razy większą niż przez interfejs USB2.0. Rozwiązanie to znakomicie zwiększa wydajność wykonywania zapasowych kopii plików z danymi oraz edycji filmów na zewnętrznym napędzie. Użytkownicy, którzy nie potrzebują na razie złącza eSATA, mogą naturalnie wykorzystywać ten port jak każdy inny port USB.

Przeczytaj także:   Sygic AURA - nawigacja 3D dla iPhone

Dużym udogodnieniem jest integracja funkcji szybkiego dostępu do Internetu z narzędziem Evernote for VAIO. To łatwe w użyciu narzędzie do obsługi „wycinków z Internetu” umożliwia zapis wszystkich ciekawych materiałów znalezionych w sieci. Wystarczy kliknąć na tekście, ilustracji bądź całym dokumencie, by narzędzie Evernote automatycznie oznaczyło, zdalnie zapisało i odpowiednio uporządkowało wybrany materiał. Kolekcję takich „wycinków” można później przeglądać na każdym komputerze klasy PC, a nawet na telefonie komórkowym.

Specjalny przycisk ASSIST uruchamia program VAIO Care. Program ten ułatwia konserwację oraz diagnozowanie i rozwiązywanie ewentualnych problemów z komputerem – cała procedura sprowadza się do kilku kliknięć myszą. Nie możesz uruchomić Windows? Naciskasz przycisk ASSIST, a komputer VAIO poprowadzi Cię przez diagnozowanie i rozwiązywanie problemów.

Dodatkową cechą wyróżniającą komputery VAIO jest szereg firmowych programów Sony ułatwiających korzystanie z multimediów. Naciśnięcie przycisku VAIO z przodu obudowy uruchamia program Media Gallery, pozwalający w prosty sposób przeglądać kolekcję muzyki, zdjęć i filmów. Program ten może nawet pomóc w wyborze odpowiednich plików na podstawie historii przeglądania i preferencji użytkownika. Edycję i udostępnianie filmów i zdjęć oraz zarządzanie nimi umożliwia nowy program PMB (Picture Motion Browser) VAIO Edition. Wszystkie nowe modele VAIO E są dostarczane z oryginalnym systemem Windows 7 Home Premium Edition.

Specyfikacja:


Tagi:

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku