11/02/2010

Nowy model wydajnego i skalowalnego dysku sieciowego Synology DiskStation DS710+

Firma Synology zaprezentowała DiskStation DS710+, dwudyskowy serwer NAS wyróżniający się dużą wydajnością, możliwością skalowania oraz funkcjonalnością przydatną przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Po połączeniu z urządzeniem Synology DX510, które w ofercie znajdzie się w marcu br., dysk sieciowy Synology DS710+ zyska możliwość skalowania do łącznie 7 dysków twardych i maksymalnie 14 TB miejsca na dane. Umieszczone w nowym modelu dyski można wymieniać w trakcie pracy urządzenia (funkcja hot-swappable), minimalizując tym samym czas potrzebny na działania serwisowe. Synology DS710+ posiada procesor Intel Atom D410, port sieciowy Gigabit LAN, 3 złącza USB i 1 GB pamięci RAM DDRII. Ukryty wentylator sprawia, że urządzenie jest ciche i nie zakłóca pracy przebywających w pobliżu osób.

Zużycie energii przez Synology DS710+ jest wyjątkowo niskie i wynosi zaledwie 31 W podczas normalnej pracy urządzenia. Wsparcie funkcji Wake on LAN / WAN, możliwość programowania godziny automatycznego wyłączenia lub wprowadzenia dysków twardych w tryb hibernacji dodatkowo pomagają zredukować koszty pracy urządzenia.

Na marzec br. zaplanowana jest premiera Synology DSM 2.3, oprogramowania systemowego, które zastąpi obecną i uznaną przez użytkowników wersję DSM 2.2. Nowy firmware udostępni m.in. funkcję Synology Hybrid RAID (SHR), optymalizującą wykorzystanie dostępnej przestrzeni na dane z odpowiednim poziomem ochrony plików, z jednoczesną możliwością dokonania ręcznych ustawień przez zaawansowanych użytkowników. Block-level iSCSI target umożliwi szybszy i bardziej wydajny transfer plików. 256-bitowy klucz AES zabezpieczy pliki przechowywane we współdzielonych folderach. Usprawnienia związane z wykonywaniem kopii zapasowych obejmą m.in. możliwość backupu nie tylko folderów współdzielonych, ale i podkatalogów.

Wykonywanie i przechowywanie kopii danych w tzw. chmurze będzie mogło być realizowane za pośrednictwem serwisu Amazon S3. W File Station 3 wprowadzona zostanie możliwość wgrywania na DS710+ katalogów i plików za pośrednictwem funkcji przeciągnij-i-upuść. Ponadto, pliki i foldery będą mogły być bezpośrednio kompresowane z poziomu File Station w urządzeniu.

Przeczytaj także:   Wytrzymały i gotowy do pracy w każdych warunkach