11/02/2010

Nowy model wydajnego i skalowalnego dysku sieciowego Synology DiskStation DS710+

Firma Synology zaprezentowała DiskStation DS710+, dwudyskowy serwer NAS wyróżniający się dużą wydajnością, możliwością skalowania oraz funkcjonalnością przydatną przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Po połączeniu z urządzeniem Synology DX510, które w ofercie znajdzie się w marcu br., dysk sieciowy Synology DS710+ zyska możliwość skalowania do łącznie 7 dysków twardych i maksymalnie 14 TB miejsca na dane. Umieszczone w nowym modelu dyski można wymieniać w trakcie pracy urządzenia (funkcja hot-swappable), minimalizując tym samym czas potrzebny na działania serwisowe. Synology DS710+ posiada procesor Intel Atom D410, port sieciowy Gigabit LAN, 3 złącza USB i 1 GB pamięci RAM DDRII. Ukryty wentylator sprawia, że urządzenie jest ciche i nie zakłóca pracy przebywających w pobliżu osób.

Zużycie energii przez Synology DS710+ jest wyjątkowo niskie i wynosi zaledwie 31 W podczas normalnej pracy urządzenia. Wsparcie funkcji Wake on LAN / WAN, możliwość programowania godziny automatycznego wyłączenia lub wprowadzenia dysków twardych w tryb hibernacji dodatkowo pomagają zredukować koszty pracy urządzenia.

Na marzec br. zaplanowana jest premiera Synology DSM 2.3, oprogramowania systemowego, które zastąpi obecną i uznaną przez użytkowników wersję DSM 2.2. Nowy firmware udostępni m.in. funkcję Synology Hybrid RAID (SHR), optymalizującą wykorzystanie dostępnej przestrzeni na dane z odpowiednim poziomem ochrony plików, z jednoczesną możliwością dokonania ręcznych ustawień przez zaawansowanych użytkowników. Block-level iSCSI target umożliwi szybszy i bardziej wydajny transfer plików. 256-bitowy klucz AES zabezpieczy pliki przechowywane we współdzielonych folderach. Usprawnienia związane z wykonywaniem kopii zapasowych obejmą m.in. możliwość backupu nie tylko folderów współdzielonych, ale i podkatalogów.

Wykonywanie i przechowywanie kopii danych w tzw. chmurze będzie mogło być realizowane za pośrednictwem serwisu Amazon S3. W File Station 3 wprowadzona zostanie możliwość wgrywania na DS710+ katalogów i plików za pośrednictwem funkcji przeciągnij-i-upuść. Ponadto, pliki i foldery będą mogły być bezpośrednio kompresowane z poziomu File Station w urządzeniu.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...