08/02/2010

Onkyo PA-MC5500 – dziewięciokanałowy wzmacniacz mocy

Firma E.I.C. zapowiada wprowadzenie do swojej oferty dziewięciokanałowego wzmacniacza mocy Onkyo PA-MC5500. Tworzy on wraz z przedwzmacniaczem/procesorem Onkyo PR-SC5507 high-endowy zestaw kina domowego, który z łatwością zaspokoi potrzeby najbardziej wyrafinowanych użytkowników.

Wzmacniacz wykorzystuje firmową technologię WRAT (Wide Range Amplifier Technology), która zapewnia optymalne wzmocnienie sygnału audio. W ramach technologii można wyróżnić trzy bardzo istotne z punktu widzenia jakości dźwięku rozwiązania techniczne:

  • Płytkie ujemne sprzężenie zwrotne – zapewnia bardzo czyste przetwarzanie najwyższych częstotliwości i doskonałą dynamikę wzmacniacza. Stabilne przenoszenie bardzo szerokiego pasma częstotliwości (od 5 Hz do 100 000 Hz) zapewnia doskonałą współpracę z szerokopasmowymi źródłami sygnału jak: Blu-ray Disc, Super Audio CD, czy DVD-Audio.
  • Zamknięta pętla uziemienia każdego obwodu – zapewnia niemal całkowitą eliminację zakłóceń wynikających z fluktuacji poziomu zerowego.
  • Wytwarzanie wysokich prądów chwilowych (HICC) – zapewnia pełną kontrolę nad podłączonymi kolumnami głośnikowymi (niwelowanie prądów powrotnych), bez względu na ich faktyczną impedancję (współpracuje z 4Ω).

By wytwarzanie wysokich prądów chwilowych (HICC) było możliwe PA-MC zawiera kilka bardzo istotnych cech konstrukcyjnych:

  • Konstrukcja Push-Pull z trzystopniowym odwróconym układem Darlingtona – można ją znaleźć we wzmacniaczach klasy high-end. To wyjątkowo czuły i trudny do aplikacji układ redukujący zniekształcenia reprodukcji dźwięku przez utrzymywanie stałego napięcia wyjściowego i wzmocnioną reakcję na stany nieustalone na wyjściu wzmacniacza.
  • Zaawansowana topologia płytek wzmacniaczy – jak to tylko możliwe zredukowano ścieżkę przepływu sygnału w celu zniwelowania zakłócających go interferencji elektromagnetycznych oraz w celu jak najszybszego dostarczenia go na wyjście głośnikowe.
  • Układ symetryczny – zapewnia identyczność pod względem elektrycznym, strukturalnym, termicznym, wagowym i charakterystyki zakłóceń elektromagnetycznych wszystkich kanałów. Wszelkie zniekształcenia wynikające z różnic warunków pracy poszczególnych wzmacniaczy zostają zminimalizowane.

Wydzielenie wzmacniacza końcowego i umieszczenie go w izolującej od otoczenia obudowie, minimalizuje wpływ zakłóceń pochodzących od odwodów: cyfrowego i wizyjnego, czy też wywoływanych działaniem dużego wyświetlacza. Wszystkie te zaśmiecające brzmienie elementy obecne są w nawet najbardziej zaawansowanych technologicznie wzmacniaczach i amplitunerach A/V. Wzmacniacz mocy PA-MC5500 współpracujący z wysokiej klasy przedwzmacniaczem/procesorem PR-SC5507 wolny jest od wszelkich niedokładności i charakteryzuje się brzmieniem gładkim, ciepłym i aromatycznym.

Wzmacniacz PA-MC5500 posiada certyfikat THX Ultra2. Certyfikat ten daje gwarancję, że odtwarzana ścieżka dźwiękowa posiada jakość identyczną jak w studio. Certyfikat THX Ultra2 zapewnia również poradzenie sobie z solidnym nagłośnieniem (110dB) nawet dużego pomieszczenia (35 m2 / 2.5 m wysokości). Do kryteriów według których THX ocenia wzmacniacze należą: moc ciągła, poziom zniekształceń i stabilność termiczna urządzenia.

Jak każdy wzmacniacz Onkyo również PA-MC5500 przeznaczony jest do stabilnego dostarczania wystarczającej mocy do kolumn głośnikowych, bez względu na wahania impedancji obciążenia. By można było to założenie zrealizować firma Onkyo zastosowała w zasilaczu wzmacniacza potężny transformator toroidalny oraz dwa kondensatory filtrujące o pojemności po 22000 μF. Dodatkowo w stopniach końcowych pracują potężne produkowane dla Onkyo tranzystory mocy. Zastosowano pozłacane wejściowe gniazda sygnałowe (RCA i XLR) i pozłacane wyjścia głośnikowe, a wszystko to umieszczono w solidnej stalowej obudowie (waga 23 kg). Audiofilska budowa wzmacniacza i zastosowanie audiofilskich elementów zapewnia perfekcyjną reprodukcję czystego i dynamicznego dźwięku.

Sugerowana cena wzmacniacza PA-MC5500 to 7999 PLN

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...