Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

26/02/2010

Pierwszy dysk 2TB 6Gb/s SAS klasy enterprise

Firma Seagate poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży 3,5-calowego dysku twardego Constellation ES. Jest to pierwszy tego typu produkt na rynku, który przy pojemności 2TB dysponuje interfejsem SAS 6 Gb/s.

Urządzenie przeznaczone głównie dla sektora korporacyjnego jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które potrzebują dużej pojemności i wydajności przy niskim zużyciu energii, za co odpowiada technologia PowerChoice. Dyski z linii Constellation ES pracują z prędkością 7200 rpm i są dostępne także w pojemnościach 500GB i 1TB.

Brak informacji o cenach.

źródło: 4press.pl

Przeczytaj także:   GIGABYTE GeForce Global Tech Tour 2010

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku