Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

01/02/2010

Podwójna nagroda dla AutoMapy

AutoMapa zdobyła tytuł Produktu Roku 2009 w rankingu PDAClub.pl – portalu skupiającego specjalistów i pasjonatów technologii mobilnych.

W tegorocznym zestawieniu, AutoMapa doceniona została w dwóch kategoriach: „nawigacja, mapy, podróże” oraz „Polska aplikacja/ Polski developer”. W obu przypadkach AutoMapa znacznie pokonała konkurencję uzyskując ponad 70 proc. wszystkich oddanych głosów. Co warte podkreślenia, uzyskany 77 procentowy wynik w kategorii „Nawigacja, mapy, podróże” jest najwyższym spośród wszystkich w całym plebiscycie, we wszystkich jego kategoriach.

Jak podkreśla Janusz M. Kamiński, Szef PR i Marketingu AutoMapy, nagroda przyznana przez PDAClub ma dla AutoMapy szczególne znaczenie. „-Społeczność zrzeszona wokół portalu PDAClub to ludzie wyjątkowi. To pasjonaci doskonale orientujący się w technologiach mobilnych i najnowszych rozwiązaniach rynkowych. Dlatego też fakt, że AutoMapa została tak wysoko oceniona właśnie przez PDAClub ma dla nas duże znaczenie.”

Rok 2009 – rekordowy pod względem przyznanych nagród i wyróżnień – AutoMapa zakonczyła posiadając ponad 450 tysięcy legalnych użytkowników i po raz kolejny, już od niemal siedmiu lat AutoMapa była najchętniej kupowanym i najczęściej nagradzanym programem do nawigacji w Polsce.


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku