17/02/2010

Rozwiązania firmy actidata na polskim rynku

Action nawiązał współpracę z niemiecką firmą actidata. Wraz z bogatą ofertą serwerów marki Actina Solar, firma Action będzie oferowała rozwiązania do składowania i ochrony danych actidata – napędy taśmowe serii actiTape LTO, urządzenia serii actiDisc RDX oraz biblioteki taśmowe actiLib.

W skład tych rozwiązań oferowanych przez firmę actidata wchodzą: wykorzystujące technologię LTO (Linear Tape-Open – skalowalny, niezawodny standard taśmowego przechowywania danych) napędy taśmowe actiTape; obsługujące wymienne kartridże RDX o pojemności od 160GB do 640 GB, napędy actiDisk oraz biblioteki i autoloadery taśmowe actiLib. Wszystkie napędy integrowane są z serwerami Actina Solar i zalecane jako element zabezpieczenia danych w postaci kopii zapasowych (tzw. backup).

Napędy taśmowe actiTape to rozwiązanie przeznaczone dla małych i średnich firm. Pozwalają na bezpieczne przechowywanie kopii zapasowych oraz archiwizację danych. Łącząc w sobie duży potencjał rozszerzenia pojemności wraz z niskimi kosztami, stanowią optymalne rozwiązanie dla większości firm.

Napęd actiDisc RDX to system bazujący na przenośnym dysku twardym. Stanowi on wygodne, bezpieczne rozwiązanie umożliwiające przechowywanie i transportowanie danych – zarówno kopii zapasowych, jak i cennych danych archiwalnych. actiDisc RDX jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi rozwiązaniami w zakresie backupu.

Oferta rozwiązań typu actiLib kierowana jest do większych środowisk serwerowych. Biblioteki actiLib umożliwiają osiągnięcie dwóch kluczowych dla firm celów związanych z ochroną danych: szybkiego backupu oraz długoletniego przechowywania danych. Na ofertę rozwiązań z serii actiLib składają się urządzenia wykorzystujące automatykę taśmową – od actiLib Autoloader 1U, po biblioteki taśmowe actiLib Library (2U, 4U, 8U), z których największe mogą obsłużyć 4 napędy taśmowe i 96 zatok na taśmy LTO.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...