17/02/2010

Rozwiązania firmy actidata na polskim rynku

Action nawiązał współpracę z niemiecką firmą actidata. Wraz z bogatą ofertą serwerów marki Actina Solar, firma Action będzie oferowała rozwiązania do składowania i ochrony danych actidata – napędy taśmowe serii actiTape LTO, urządzenia serii actiDisc RDX oraz biblioteki taśmowe actiLib.

W skład tych rozwiązań oferowanych przez firmę actidata wchodzą: wykorzystujące technologię LTO (Linear Tape-Open – skalowalny, niezawodny standard taśmowego przechowywania danych) napędy taśmowe actiTape; obsługujące wymienne kartridże RDX o pojemności od 160GB do 640 GB, napędy actiDisk oraz biblioteki i autoloadery taśmowe actiLib. Wszystkie napędy integrowane są z serwerami Actina Solar i zalecane jako element zabezpieczenia danych w postaci kopii zapasowych (tzw. backup).

Napędy taśmowe actiTape to rozwiązanie przeznaczone dla małych i średnich firm. Pozwalają na bezpieczne przechowywanie kopii zapasowych oraz archiwizację danych. Łącząc w sobie duży potencjał rozszerzenia pojemności wraz z niskimi kosztami, stanowią optymalne rozwiązanie dla większości firm.

Napęd actiDisc RDX to system bazujący na przenośnym dysku twardym. Stanowi on wygodne, bezpieczne rozwiązanie umożliwiające przechowywanie i transportowanie danych – zarówno kopii zapasowych, jak i cennych danych archiwalnych. actiDisc RDX jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi rozwiązaniami w zakresie backupu.

Oferta rozwiązań typu actiLib kierowana jest do większych środowisk serwerowych. Biblioteki actiLib umożliwiają osiągnięcie dwóch kluczowych dla firm celów związanych z ochroną danych: szybkiego backupu oraz długoletniego przechowywania danych. Na ofertę rozwiązań z serii actiLib składają się urządzenia wykorzystujące automatykę taśmową – od actiLib Autoloader 1U, po biblioteki taśmowe actiLib Library (2U, 4U, 8U), z których największe mogą obsłużyć 4 napędy taśmowe i 96 zatok na taśmy LTO.

Przeczytaj także:   Facebook wprowadził "Reakcje"

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]