Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

17/02/2010

Rozwiązania firmy actidata na polskim rynku

Action nawiązał współpracę z niemiecką firmą actidata. Wraz z bogatą ofertą serwerów marki Actina Solar, firma Action będzie oferowała rozwiązania do składowania i ochrony danych actidata – napędy taśmowe serii actiTape LTO, urządzenia serii actiDisc RDX oraz biblioteki taśmowe actiLib.

W skład tych rozwiązań oferowanych przez firmę actidata wchodzą: wykorzystujące technologię LTO (Linear Tape-Open – skalowalny, niezawodny standard taśmowego przechowywania danych) napędy taśmowe actiTape; obsługujące wymienne kartridże RDX o pojemności od 160GB do 640 GB, napędy actiDisk oraz biblioteki i autoloadery taśmowe actiLib. Wszystkie napędy integrowane są z serwerami Actina Solar i zalecane jako element zabezpieczenia danych w postaci kopii zapasowych (tzw. backup).

Napędy taśmowe actiTape to rozwiązanie przeznaczone dla małych i średnich firm. Pozwalają na bezpieczne przechowywanie kopii zapasowych oraz archiwizację danych. Łącząc w sobie duży potencjał rozszerzenia pojemności wraz z niskimi kosztami, stanowią optymalne rozwiązanie dla większości firm.

Napęd actiDisc RDX to system bazujący na przenośnym dysku twardym. Stanowi on wygodne, bezpieczne rozwiązanie umożliwiające przechowywanie i transportowanie danych – zarówno kopii zapasowych, jak i cennych danych archiwalnych. actiDisc RDX jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi rozwiązaniami w zakresie backupu.

Oferta rozwiązań typu actiLib kierowana jest do większych środowisk serwerowych. Biblioteki actiLib umożliwiają osiągnięcie dwóch kluczowych dla firm celów związanych z ochroną danych: szybkiego backupu oraz długoletniego przechowywania danych. Na ofertę rozwiązań z serii actiLib składają się urządzenia wykorzystujące automatykę taśmową – od actiLib Autoloader 1U, po biblioteki taśmowe actiLib Library (2U, 4U, 8U), z których największe mogą obsłużyć 4 napędy taśmowe i 96 zatok na taśmy LTO.

Przeczytaj także:   Pielęgniarki apelują i ... wykorzystują wirtualną rzeczywistość

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku