09/02/2010

SAPPHIRE HD 5570 – DirectX 11 dla każdego

SAPPHIRE przedstawia nową kartę graficzną – HD 5570. Nowa karta SAPPHIRE do działania nie potrzebuje dodatkowego zasilania, obsługuje biblioteki DirectX 11, a jej niski profil czyni ją idealną do komputerów z małą obudową typu Home Theater PC.

SAPPHIRE HD 5570 jest wyposażona w 400 procesorów strumieniowych taktowanych częstotliwością 650 MHz, a 512MB GDDR3 pracuje z taktowaniem 900 MHz. Nad niską temperaturą GPU i pamięci czuwa cichy system chłodzenia o niskim profilu zaprojektowany przez firmę SAPPHIRE specjalnie na potrzeby tego modelu.

Na jednej z dwóch wersji karty HD 5570 firma SAPPHIRE zainstalowała wyjścia VGA, Dual Link DVI oraz DisplayPort. Przy użyciu monitora z wejściem DisplayPort lub odpowiedniej przejściówki można połączyć trzy monitory w tryb Eyefinity. W przypadku drugiej wersji karty konfiguracja wyjść na tylnym panelu wygląda następująco: VGA, DVI i HDMI. Ostatnie złącze pozwala na przesyłanie sygnału wideo i audio jednym kablem do wyświetlacza HDMI.

W zestawie z kartą SAPPHIRE HD 5570 znajdują się też skrócone tylne śledzie, umożliwiające instalację w mniejszych obudowach. Z kolei obsługa CrossFireX pozwala na połączenie ze sobą dwóch lub więcej kart graficznych HD 5570 w celu uzyskania większej wydajności podsystemu graficznego.

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej SAPPHIRE HD 5570 1GB GDDR3 z DisplayPort wynosi 309 zł, a z wyjściem HDMI 299 zł. Karta objęta jest dwuletnią gwarancją producenta.

Specyfikacja:

Model SAPPHIRE HD 5570
Procesor graficzny ATI Radeon HD 5570
Zegar procesora graficznego (MHz) 650 MHz
Zegar pamięci (MHz) 900 MHz
Pamięć 512 MB GDDR3
System chłodzenia Jednoslotowy
Magistrala PCI Express x16, wersja 2.0
Wyjścia DVI-DL, VGA i Display Port/DVI-DL, VGA i HDMI
Dodatki – Instrukcja instalacji
– Płyta CD ze sterownikami- Dwa skrócone śledzie

– Program SimHD IM
– Oprogramowanie Cyberlink Power DVD 7, DVD Suite 5, Ruby Rom 1.1

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...