Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/02/2010

SAPPHIRE prezentuje własną wersję HD 5830 z grą Modern Warfare 2

SAPPHIRE przedstawia autorską wersję karty graficznej HD 5830 ze zmienionym chłodzeniem i wyposażeniem wzbogaconym o grę Call of Duty: Modern Warfare 2.

SAPPHIRE HD 5830 jest zbudowana w oparciu o nowy rdzeń graficzny Radeon HD 5830 wyprodukowany w procesie technologicznym 40nm. Posiada 1120 procesorów strumieniowych i 56 jednostek teksturujących. Rdzeń graficzny pracuje z częstotliwością 800 MHz, a 1 GB pamięci GDDR5 z częstotliwością 1000 MHz (przepustowość 4 Gbps).

Nowa karta graficzna obsługuje wszystkie najnowsze technologie, które charakteryzują serię urządzeń  HD 5000 – możliwość grania i pracy na trzech monitorach w trybie Eyefinity, obsługę bibliotek Microsoft DirectX 11 (w tym sprzętową teselację i DirectCompute 11) oraz sprzętowe wsparcie dla odtwarzania i transkodowania materiałów wideo w jakości High Definition.

Do wyposażenia dodawanego do karty SAPPHIRE dołączono kupon pozwalający na ściągnięcie i uruchomienie pełnej wersji gry Call of Duty: Modern Warfare 2. Jest to gra typu FPS (First Person Shooter) o wspaniałej grafice, pozwalająca wcielić się w rolę współczesnego żołnierza. Gra miała swoją premierę w listopadzie 2009 roku i od razu stała się światowym bestsellerem, oferując zarówno ciekawy tryb dla pojedynczego gracza, jak i bardzo rozbudowany tryb multiplayer.

SAPPHIRE HD 5830 posiada dwa złącza CrossFire, umożliwiając połączenie nawet do czterech takich samych kart graficznych na kompatybilnych płytach głównych. Karta została wyposażona w dwa złącza DVI, jedno HDMI i jedno Display Port.

Jednocześnie z premierą karty HD 5830 SAPPHIRE zaprezentowało specjalną wersję karty graficznej HD 5850 również wyposażoną w kupon na grę Call of Duty: Modern Warfare 2.

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej SAPPHIRE HD 5830 wraz z grą Modern Warfare 2 wynosi 935 zł brutto. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta.

Specyfikacja:

Model SAPPHIRE HD 5830
Procesor graficzny ATI Radeon HD 5830
Zegar procesora graficznego (MHz) 800 MHz
Zegar pamięci (MHz) 1000 MHz
Pamięć 1 GB GDDR5
System chłodzenia Dwuslotowe
Magistrala PCI Express x16, wersja 2.0
Wyjścia 2 x DVI, HDMI i Display Port
Dodatki – płyta CD ze sterownikami i programem ArcSoft
– kupon na grę Modern Warfare 2
– mostek CF
– kabel zasilający 6 pin
– przejściówka z DVI na VGA
Przeczytaj także:   Kingston Technology:nowe pamięci HyperX H2O


Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku