Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

11/02/2010

Toshiba wprowadza nowe laptopy biznesowe

W pierwszym kwartale 2010 roku Toshiba planuje wprowadzić na rynek nowe modele ze swoich serii biznesowych. Jako pierwszy pojawi się komputer Tecra A11-11Q z procesorem Intel Core i3.

Tecra to flagowa seria biznesowych notebooków Toshiby. Zastosowane w niej zostały materiały i technologie, które mają na celu głównie bezpieczeństwo komputera i przechowywanych w nim danych. W serii mamy więc komputery z magnezowymi obudowami, specjalnie wzmocnione zawiasy, moduł tłumiący drgania ekranu czy klawiaturę odporną na zalanie. Z drugiej strony dostęp do komputera osób niepowołanych jest praktycznie niemożliwy. Można wykorzystać mechanizm logowania poprzez czytnik linii papilarnych albo autoryzację użytkownika poprzez telefon komórkowy. W modelach tej serii można również korzystać z automatycznej blokady BIOSu.

W modelu Tecra A11 odświeżono design. Nowy komputer jest cały czarny. Na obudowie i wewnątrz zastosowano matowe tekstury, które zostały już bardzo dobrze przyjęte w modelach konsumenckich. Klawiatura i ekran także są matowe.

Tecra A11-11Q to 15,6-calowa konstrukcja. Działa w oparciu o procesor Intel Core i3-330M, posiada 4GB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 320GB. Model będzie dostępny w sprzedaży z systemem operacyjnym Windows 7 Professional w wersji 64-bitowej. W zestawie znajduje się także DVD z systemem operacyjnym Windows XP Professional.

Na polskim rynku komputer będzie można kupić w cenie ok. 2990 złotych. Jak każdy model z serii Tecra, także i ten został objęty 3-letnią gwarancją, którą można przedłużyć do 5 lat.

Przeczytaj także:   Projektory zastąpią telewizory?

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku