03/02/2010

Transcend przedstawia moduły pamięci do rozwiązań serwerowych

Transcend poszerza swoją ofertę modułów pamięci o dwie nowe kości: DDR3-1333 VLP RDIMM o pojemności 4GB oraz o pojemności 8GB.

Oferując dużą pojemność, wsparcie dla trójkanałowej konfiguracji pamięci i czujniki temperatury, moduły zostały stworzone z myślą o zastosowaniu w infrastrukturze serwerowej oraz rozwiązaniach typu cloud computing.

Kość DDR3-1066 RDIMM 8GB dzięki 10-warstwowej płytce PCB oferuje wytrzymałość i stabilność działania, a aluminiowe radiatory pomagają utrzymać niską temperaturę pracy podczas obciążenia.  Przepustowość do 8,5GB/s. i możliwość zastosowania modułów o maksymalnej pojemności do 48GB (na procesor) pozwalają stworzyć solidną infrastrukturę niezbędną w rozwiązaniach takich jak wirtualizacja czy cloud computing.

Druga z nowych kości DDR3-1333 VLP RDIMM 4GB mierząc zaledwie 188mm, pozwala wykorzystać nawet najmniejszą ilość miejsca przeznaczoną na moduły pamięci, np. w obudowach 1U lub serwerach typu blade. Ponadto przy zastosowaniu trójkanałowej architektury w serwerach opartych na najnowszej platformie Xeon Intel Nehalem przepustowość może osiągnąć 10,6 GB/s.

DDR3-1333/1066 RDIMM spełniają standardy JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council). Na kościach zamontowano osiem 256-megabitowych układów FBGA wysokiej jakości. Moduły zostały objęte dożywotnią gwarancją producenta, oferując niezawodność działania w rozwiązaniach serwerowych i w stacjach roboczych mocno obciążających pamięć.

Specyfikacja:

Model DDR3-1333 VLP RDIMM DDR3-1066 RDIMM
Typ pamięci DDR3 DDR3
Częstotliwość 1333MHz 1066MHZ
Opóźnienia 9-9-9-24 7-7-7-20
Pojemność 4 GB 8 GB
Przepustowość 10,6 GB/s. 8,5 GB/s.
Napięcie 1,5V 1,5V

Przewidywana cena detaliczna modułu pamięci DDR3-1333 VLP RDIMM o pojemności 4 GB wynosi 772 zł brutto, a modułu DDR3-1066 RDIMM o pojemności 8GB – 1468 zł brutto.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...