03/02/2010

Transcend przedstawia moduły pamięci do rozwiązań serwerowych

Transcend poszerza swoją ofertę modułów pamięci o dwie nowe kości: DDR3-1333 VLP RDIMM o pojemności 4GB oraz o pojemności 8GB.

Oferując dużą pojemność, wsparcie dla trójkanałowej konfiguracji pamięci i czujniki temperatury, moduły zostały stworzone z myślą o zastosowaniu w infrastrukturze serwerowej oraz rozwiązaniach typu cloud computing.

Kość DDR3-1066 RDIMM 8GB dzięki 10-warstwowej płytce PCB oferuje wytrzymałość i stabilność działania, a aluminiowe radiatory pomagają utrzymać niską temperaturę pracy podczas obciążenia.  Przepustowość do 8,5GB/s. i możliwość zastosowania modułów o maksymalnej pojemności do 48GB (na procesor) pozwalają stworzyć solidną infrastrukturę niezbędną w rozwiązaniach takich jak wirtualizacja czy cloud computing.

Druga z nowych kości DDR3-1333 VLP RDIMM 4GB mierząc zaledwie 188mm, pozwala wykorzystać nawet najmniejszą ilość miejsca przeznaczoną na moduły pamięci, np. w obudowach 1U lub serwerach typu blade. Ponadto przy zastosowaniu trójkanałowej architektury w serwerach opartych na najnowszej platformie Xeon Intel Nehalem przepustowość może osiągnąć 10,6 GB/s.

DDR3-1333/1066 RDIMM spełniają standardy JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council). Na kościach zamontowano osiem 256-megabitowych układów FBGA wysokiej jakości. Moduły zostały objęte dożywotnią gwarancją producenta, oferując niezawodność działania w rozwiązaniach serwerowych i w stacjach roboczych mocno obciążających pamięć.

Specyfikacja:

Model DDR3-1333 VLP RDIMM DDR3-1066 RDIMM
Typ pamięci DDR3 DDR3
Częstotliwość 1333MHz 1066MHZ
Opóźnienia 9-9-9-24 7-7-7-20
Pojemność 4 GB 8 GB
Przepustowość 10,6 GB/s. 8,5 GB/s.
Napięcie 1,5V 1,5V

Przewidywana cena detaliczna modułu pamięci DDR3-1333 VLP RDIMM o pojemności 4 GB wynosi 772 zł brutto, a modułu DDR3-1066 RDIMM o pojemności 8GB – 1468 zł brutto.

Przeczytaj także:   FUJIFILM J120 - Komsa Polska wzbogaca ofertę o aparaty

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]