10/02/2010

Transcend przedstawia nowe pendrivy z serii Hi-Speed

Transcend prezentuje nową pamięć flash z linii Hi-Speed – JetFlash 620. Wśród innych pendrivów wyróżnia się szybkim transferem danych oraz zabezpieczeniami chroniącymi dane przed niepowołanym dostępem.

JetFlash 620 wykorzystuje standard szyfrowania AES (Advanced Encryption Standard) w celu ochrony przechowywanych danych. Ich bezpieczeństwo zwiększa dołączane oprogramowanie JetFlash SecureDrive, które pozwala na utworzenie na pendrivie prywatnej chronionej hasłem strefy. Aplikacja umożliwia częstą zmianę hasła, by poufne dane nie znalazły się w rękach hakerów, zbyt ciekawych znajomych lub członków rodziny.

Dzięki zaawansowanej dwukanałowej technologii JetFlash 620 zapewnia bardzo szybki i wydajny transfer danych. Odczyt odbywa się na poziomie 32MB/sek., a zapis 18MB/sek. Urządzenie jest dostępne w trzech wersjach pojemnościowych, oferując od 8 do 32 GB miejsca do przechowywania dużej ilości dokumentów, plików muzycznych i wideo, zdjęć i prezentacji.

W celu zwiększenia funkcjonalności  JetFlash 620 użytkownicy mogą pobrać ze strony producenta darmowe oprogramowanie JetFlash Elite. Dzięki niemu pendrive może być używany jako klucz do logowania się na konta mailowe lub do tymczasowego zamykania komputera.

Sugerowana cena przenośnej pamięci JetFlash 620 o pojemności 8 GB wynosi 74 zł brutto, 16 GB – 144 zł brutto, a 32 GB – 283 zł brutto. Wszystkie urządzenia objęte są dożywotnią gwarancją producenta.

Specyfikacja:

Model JetFlash 620
Waga [g] 8,5
Wymiary [mm] 60,9 x 19,3 x 8,5
Wyjście USB 2.0
Maksymalny transfer danych odczyt 32MB/sek, zapis 18MB/sek.
Dodatkowe oprogramowanie JetFlash SecureDriveJetFlash Elite
Pojemność 8, 16, 32 GB
Kompatybilność Windows 7, 2000 / XP / Vista
Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...

AliExpress: aplikacja dla Polaków będzie lepsza

AliExpress aplikacja – zmiany AliExpress ogłosił, że uruchomi aktualizację polskiej aplikacji przed nadchodzącym szczytowym sezonem sprzedaży. Platforma zaoferuje wybór najlepiej sprzedających się produktów w cenach już od 1 zł z darmową wysyłką. Polscy użytkownicy będą mogli również skorzystać z oferty Łączonej Dostawy, dostępnej dla wybranych produktów, z gwarantowaną 15-dniową dostawą. Platforma zobowiązała się również do […]

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...