23/02/2010

Zewnętrzna kamera sieciowa Edimax z technologią Plug & Play i DDNS-free

Edimax prezentuje zewnętrzną kamerę sieciową IC-9000, zaprojektowaną z myślą o łatwości użytkowania z funkcją DDNS-free. Funkcja ta oznacza, że w łatwy sposób można się połączyć przy użyciu dostarczonego oprogramowania bez konieczności konfiguracji nazw DDNS oraz przekierowania portów w routerze.

Konfiguracja odbywa się w technologii Plug & Play. Należy tylko podać numer kamery i hasło w dołączonym oprogramowaniu, aby uzyskać dostęp do obrazu z kamery.

Kamera posiada sensor o wysokiej czułości, diody podczerwieni oraz obudowę odporną na wpływy środowiska o indeksie IP66. Funkcje te pozwalają na poprawę bezpieczeństwa nawet w ciemności, w każdych warunkach pogodowych. Kamera umożliwia również dostosowanie poziomu oświetlenia na odległość do 30 metrów oraz liczbę włączonych diod w zależności od odległości – powoduje to uzyskanie najlepszej jakości obrazu.

W celu optymalizacji i poprawy jakości obrazu wideo, kamera posiada automatyczną funkcję ICR (IR Cutter Remover), która sprawia, że światło podczerwone jest usuwane w ciągu dnia oraz jest przepuszczane podczas nocy.

Dodatkowo, kamera obsługuje kodowanie MPEG4, co pozwala na rejestrację wideo. Kamerę IC-9000 można zintegrować z dyskiem sieciowym, dzięki czemu urządzenie to może funkcjonować jako rejestrator obrazu (NVR).

Kamera IC-9000 obsługuje protokół 3GPP oraz posiada dołączone programowanie, które pozwala na podgląd obrazu na większości telefonów komórkowych w każdym miejscu i czasie.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...