04/03/2010

Szybki i wytrzymały dysk SSD od WD

WD zapowiedziało, że rozpoczyna dostawę swoich pierwszych, przeznaczonych na rynek konsumencki, 2,5 calowych dysków SSD o nazwie serii WD SiliconEdge.

Pierwszy z dysków WD SiliconEdge Blue oferuje szybki czas odczytu/zapisu oraz bardzo dużą pojemność, czyniąc z niego idealne rozwiązanie w sytuacjach gdzie konieczny jest wydajny zapis dużej ilości danych oraz pełna zgodność ze standardem plug-and-play.

Dyski SSD WD SiliconEdge Blue, w pojemnościach do 256 GB, cechuje interfejs SATA 3.0 Gb/s z szybkością odczytu do 250 MB/s i zapisu do 170 MB/s. Szybki i wytrzymały WD SiliconEdge Blue przyspiesza działanie aplikacji oraz zapewnia maksymalną ochronę przed upadkami, wstrząsami i wibracjami zapewniając cichą i energooszczędną pracę.

Nowa rodzina produktów SiliconEdge Blue przeszła ponad 250 000 godzin kompleksowych testów zgodności, co gwarantuje spełnienie standardów najwyższej integralności danych, niezawodności i kompatybilności.

Projektowane z uwzględnieniem zarówno aplikacji konsumenckich obciążających nośnik w operacjach odczytu danych oraz wymogów zastosowań zapisu w trybie 24/7 dla OEM, dyski SSD od WD oparte na technologii MLC (multi-level cell) wyposażone są w opatentowane i będące w trakcie patentowania przez WD rozwiązania. Są to na przykład: przewidywane zużycie dysku, kontrola korekcji błędów, informowanie kontrolera, które bloki są gotowe do zapisania (TRIM) oraz natywne kolejkowanie komend (NCQ), których zadaniem jest zapewnić maksimum wydajności i długowieczności przy łatwości obsługi plug and play.

Dyski SSD WD SiliconEdge Blue będą dostępne w następujących sugerowanych cenach: 800 PLN za pojemność 64 GB (model SSC-D0064SC-2100), 1500 PLN za 128 GB (model SSC-D0128SC-2100) i 2900 PLN za 256 GB (model SSC-D0256SC-2100). Dyski WD SiliconEdge Blue są objęte 3-letnią gwarancją.

Przeczytaj także:   Miniaturowy pendrive dla systemu iOS

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]