04/03/2010

Szybki i wytrzymały dysk SSD od WD

WD zapowiedziało, że rozpoczyna dostawę swoich pierwszych, przeznaczonych na rynek konsumencki, 2,5 calowych dysków SSD o nazwie serii WD SiliconEdge.

Pierwszy z dysków WD SiliconEdge Blue oferuje szybki czas odczytu/zapisu oraz bardzo dużą pojemność, czyniąc z niego idealne rozwiązanie w sytuacjach gdzie konieczny jest wydajny zapis dużej ilości danych oraz pełna zgodność ze standardem plug-and-play.

Dyski SSD WD SiliconEdge Blue, w pojemnościach do 256 GB, cechuje interfejs SATA 3.0 Gb/s z szybkością odczytu do 250 MB/s i zapisu do 170 MB/s. Szybki i wytrzymały WD SiliconEdge Blue przyspiesza działanie aplikacji oraz zapewnia maksymalną ochronę przed upadkami, wstrząsami i wibracjami zapewniając cichą i energooszczędną pracę.

Nowa rodzina produktów SiliconEdge Blue przeszła ponad 250 000 godzin kompleksowych testów zgodności, co gwarantuje spełnienie standardów najwyższej integralności danych, niezawodności i kompatybilności.

Projektowane z uwzględnieniem zarówno aplikacji konsumenckich obciążających nośnik w operacjach odczytu danych oraz wymogów zastosowań zapisu w trybie 24/7 dla OEM, dyski SSD od WD oparte na technologii MLC (multi-level cell) wyposażone są w opatentowane i będące w trakcie patentowania przez WD rozwiązania. Są to na przykład: przewidywane zużycie dysku, kontrola korekcji błędów, informowanie kontrolera, które bloki są gotowe do zapisania (TRIM) oraz natywne kolejkowanie komend (NCQ), których zadaniem jest zapewnić maksimum wydajności i długowieczności przy łatwości obsługi plug and play.

Dyski SSD WD SiliconEdge Blue będą dostępne w następujących sugerowanych cenach: 800 PLN za pojemność 64 GB (model SSC-D0064SC-2100), 1500 PLN za 128 GB (model SSC-D0128SC-2100) i 2900 PLN za 256 GB (model SSC-D0256SC-2100). Dyski WD SiliconEdge Blue są objęte 3-letnią gwarancją.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...