24/03/2010

ARISTO vision i785 – ekstremalna wydajność

ARISTO Visio i785 posiada szerokokątny ekran o rozdzielczości Full HD (1920×1080; format 16:9) i przekątnej 18,4”. Obraz generowany jest przez dwie karty graficzne Nvidia GeForce GTX 285M pracujące w trybie SLI.

W połączeniu z wydajnością czterordzeniowego procesora z Intel Core i7 pozwala to na uzyskanie wydajności dostępnej dotychczas jedynie na wyspecjalizowanych stacjach graficznych. Projektanci zadbali również o użytkowników zainteresowanych efektowym wyglądem. Nowy notebook charakteryzuje się bardzie ciekawym designem: wybrane elementy obudowy podświetlane są wielokolorowym światłem.

W chwili premiery vision i785 oferuje najbardziej wydajne rozwiązania dostępne w urządzeniach mobilnych. Najważniejszą pod tym względem cechą jest możliwość zastosowania dwóch kart graficznych GeForce GTX 285M ze stajni Nvidia pracujących w trybie SLI. Połączenie dwóch kart z pamięcią 1GB DDR3 w trybie SLI pozwala na uzyskanie wydajności większej nawet o 89% w porównaniu z użyciem pojedynczego rozwiązania. Ma to niebagatelne znaczenie dla fanów najnowszych gier, gdzie przy ustawieniach rozdzielczości gry na natywną rozdzielczość ekranu (FullHD, 1920×1080 pikseli) uzyskujemy płynne ruchy postaci oraz wysoką jakość szczegółów oraz pełnię naturalnych efektów fizycznych.

Kolejnym czynnikiem zwiększającym wydajność są zastosowane w Aristo vision i785 najwydajniejsze obecnie procesory Intel Core i7. Charakteryzują się one najwyższą obecnie mocą wśród jednostek centralnych dostępnych na rynku, co uzyskano m.in. poprzez zastosowanie szybkiej magistrali taktowanej zegarem 1333MHz, a także czterordzeniowej konstrukcji oraz inteligentnej technologii zwiększania mocy w zależności od aktualnych potrzeb użytkownika. Nowy model Aristo oferowany jest z najnowszą generacją pamięci DDR3. W podstawowej konfiguracji znajdziemy 4GB pamięci (maks. 8GB).

W notebooku znalazło się też miejsce na zamontowanie aż trzech szybkich (7200 rpm) dysków twardych, co pozwala zgromadzić na nim do 1500GB danych (3x 500GB). Dodatkowo, dyski te mają możliwość pracy w trybie RAID, co umożliwia m.in. bezpieczne przechowywanie danych poprzez bieżące i automatyczne wykonywanie kopii zapasowych lub zwiększenie wydajności całego systemu.

Przeczytaj także:   Teraz Samsung w Polsce naprawi telefon w godzinę...

Aristo vision i785 pełną moc obliczeniową ujawnia użytkownikom podczas codziennej pracy przed ekranem o rozdzielczości Full HD (1920×1080 pikseli) i przekątnej 18.4”. Zarówno rozdzielczość, rozmiar, jak i proporcje sprawiają, że jest to idealny wyświetlacz do oglądania filmów w najwyższej kinowej jakości. Aby wykorzystać w pełni potencjał notebooka, COMES S.A. w swoim produkcie będzie oferował napędy Blu-Ray, pozwalające uzyskać obrazy High Definition. Dodatkowo, notebook został wyposażony w złącze HDMI.

Dla osób wymagających pełni wrażeń audio zastosowano w notebooku wysokiej jakości głośniki pracujące w systemie 4.1 (cztery głośniki plus subwoofer). Notebook jako jeden z nielicznych na rynku posiada certyfikat DOLBY Home Theater, gwarantujący najwierniejsze odwzorowanie dźwięków o charakterystyce dostępnej dotychczas jedynie w sali kinowej. Wszystkie te rozwiania pozwalają zamienić notebooka na jednostkę pełniącą funkcję multimedialnego mobilnego centrum rozrywki.

Aristo vision i785 wyróżnia się również wyglądem. Uwagę zwraca przede wszystkim charakterystyczny element graficzny znajdujący się na obudowie matrycy mieniący się różnymi kolorami w zależności od preferencji właściciela. Kolorem niebieskim podświetlone są najważniejsze dotykowe klawisze funkcyjne oraz touchpad. Podświetlona została też dolna część obudowy. Całość sprawia bardzo ciekawe wrażenie, zwłaszcza w nieoświetlonych pomieszczeniach. Ciekawym elementem jest dotykowy regulator głośności. Aby sterować natężeniem dźwięku, wystarczy przesunąć palcem w odpowiednim miejscu, a głośność zostanie ustawiona do odpowiedniego poziomu, co sygnalizowane jest zmianą podświetlenia skali dźwięku. W celu zwiększenia komfortu podczas codziennej pracy, Aristo vision i785 wyposażony jest w pełnowymiarową klawiaturę z wyodrębnioną częścią numeryczną. Elegancję zwiększają ergonomiczne klawisze klawiatury, które dodatkowo ułatwiają utrzymanie klawiatury w czystości. Specjalnie dla graczy z lewej części notebooka wyodrębniono 8 klawiszy umożliwiających indywidualną konfigurację najczęściej wykorzystywanych skrótów klawiaturowych.

Poza wspomnianym wcześniej złączem HDMI i napędem Blu-Ray, Aristo vision i785 wyposażono również w szereg interfejsów i złączy znacznie rozszerzających jego możliwości. Do najważniejszych należą: bezprzewodowa karta sieciowa WiFi, moduł Bluetooth, kamera internetowa 2.0MP, czytnik kart multimedialnych 7-in-1 oraz hybrydowy tuner TV DVB-T (opcja). Poza tym znajdziemy tu szereg portów: slot ExpressCard, złącze cyfrowe DVI, złącze cyfrowe audio SPDiF, komplet pozostałych portów Audio, w tym wejście mikrofonu. Nie zapomniano również o bardzo szybkim złączu eSATA (do podłączania dodatkowych zewnętrznych dysków twardych), 4 portach USB 2.0 i multimedialnym złączu IEEE1394 (FireWire).

Przeczytaj także:   D-Link Wireless N DSL-2740B - router ADSL zgodny z Windows 7

Notebook Aristo vision i785 w podstawowej konfiguracji oferowany będzie z procesorem Intel Core i7-720QM, dyskiem 500GB 7200rpm, kartą grafiki GeForce GTX 285M 1GB DDR3, pamięcią 4GB DDR3 i napędem DVD SuperMutli. Jako dodatkowe opcje dostępne będą procesory Intel Core i7-820QM, dodatkowe dyski twarde (jeden lub dwa po 500GB każdy), napęd Blu-Ray oraz dodatkową kartę graficzną GTX 285M w trybie SLI. Gwarancja na notebooka wynosić będzie 24 miesiące w systemie door-to-door. Cena podstawowej konfiguracji to 8449 zł brutto.

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]