29/03/2010

Ascom d81 – z telefonem DECT na budowę

Ascom d81 łączy wysoką niezawodność i jakość wykonania z doskonałą jakością odbioru głosu. Jednakże to niesamowita odporność telefonu sprawia, że jest tak wyjątkowy. Dzięki gumowej obudowie najbardziej narażonych krawędzi, Ascom D81 przeszedł testy upadku z wysokości 2 metrów.

Telefon był również przedmiotem badania „Accelerated Life Time”, który w krótkim czasie symuluje codzienne kilkuletnie użytkowanie. Został także poddany elektromagnetycznym testom zgodności. Urządzenie przeszło pomyślnie wszystkie testy.

Użytkownicy pracujący w ciężkich warunkach często są narażeni na przebywanie w środowisku zawierającym wysokie stężenie pyłów i niebezpiecznych gazów lub wilgoci. Wcześniej miało to duży wpływ na możliwość podłączenia zestawu słuchawkowego, ponieważ wyjęcie wtyczki z telefonu skutkowało tym, że dany zestaw tracił klasyfikację IP65. Z chwilą pojawienia się Ascom d81 problem ten przestał istnieć.

– Ascom d81 posiada samoistną lub wbudowaną ochronę, co oznacza, że użytkownik nie musi uszczelniać gniazda w telefonie po odłączeniu ładowarki lub słuchawki nagłownej, w celu utrzymania pełnej ochrony IP. Oczekujemy, że ta unikalna cecha telefonu Ascom będzie bardzo przydatną funkcją w przemyśle ciężkim i petrochemicznych, a także w wielu innych środowiskach pracy – wyjaśnia Robert Hassel, Product Manager w Ascom Wireless Solutions.

Ascom d81 oferuje zaawansowane funkcje alarmu, jak czujniki bezruchu i upadku (Man Down/No Movement), opcję dyskretnego wezwania ochrony, priorytet wiadomości krytycznych oraz technologię lokalizacji telefonu przez rozmieszczone w obiekcie lokalizatory. Ostatnia funkcja pozwala z największą dokładnością określić precyzyjnie miejsce nadawania alarmu.

Oprócz solidności i swoich właściwości ochronnych, Ascom d81 jest częścią systemu Ascom IP DECT i w pełni integruje się z platformą scentralizowanego zarządzania. Oznacza to, że aktualizacje funkcji i oprogramowania, dane książki telefonicznej, itp. mogą być zmieniane zdalnie przez sieć IP DECT. W praktyce skraca to czas zarządzania systemem, umożliwia płynne zastosowanie wewnętrznych procedur, a ostatecznie sprzyja sprawnej i wydajnej pracy.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...