Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

29/03/2010

Bezprzewodowy router Edimax AR-7266WnA/B

Firma Edimax wprowadza na rynek AR-7266WnA/B – nowy, bezprzewodowy router w standardzie 802.11b/g/n wyposażony w modem ADSL2/2+. Urządzenie to, dzięki swojej wysokiej wydajności, jest niezawodnym i ekonomicznym rozwiązaniem przeznaczonym dla domu i małych biur.

Dzięki pracy w standardzie 802.11n router umożliwia przesył danych za pośrednictwem sieci bezprzewodowej z prędkością do 300Mbps. Standard ten pozwala także na zwiększenie zasięgu sieci nawet pięciokrotnie w stosunku do sieci standardu 802.11b/g.

AR-7266WnA/B umożliwia współdzielenie połączenia ADSL przez wielu klientów, zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. Dzięki zgodności z najnowszymi standardami ADSL2/2+ użytkownicy mogą pobierać dane z prędkością do 24Mbps oraz wysyłać je z prędkością do 1Mbps. Dodatkowo router wyposażono w funkcje DMZ, Wirtualny Serwer oraz Przekierowanie Portów. Dzięki temu możliwe jest udostępnienie zasobów sieci wewnętrznej w sieci Internet oraz dostęp do zewnętrznych serwerów gier itp.

Wielojęzyczny kreator instalacji EZmax sprawia, że konfiguracja routera jest łatwa nawet dla niezaawansowanego użytkownika. Ponadto router wspiera technologię Wi-Fi Protected Setup (WPS) umożliwiającą stworzenie bezpiecznej sieci bezprzewodowej w kilku prostych krokach.

Warto również wspomnieć, iż router AR-7266WnA/B wyposażono w dwie odkręcane anteny 3dBi ze złączem RP-SMA. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie mocy anten do lokalnych wymagań poprzez ich bezproblemową wymianę.

Router AR-7266WnA/B jest dostępny w sprzedaży poprzez sieć dystrybutorów w sugerowanej cenie detalicznej 180 zł brutto. Wszystkie produkty Edimax objęte są standardową, dwuletnią, pełną gwarancją.

Przeczytaj także:   Jak nowoczesna technologia zmienia nasze relacje z rodziną

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku