02/03/2010

FOXCONN A9DA-S – płyta oparta na chipsecie AMD 890GX

FOXCONN przedstawia nową płytę główną z serii Digital Life wyposażoną w chipset AMD 890GX z mostkiem południowym SB850 – A9DA-S. Płyta ta jest idealnym rozwiązaniem do komputerów używanych jako centrum domowej rozrywki.

A9DA-S jest zoptymalizowana pod kątem obsługi najnowszych procesorów AMD AM3 – Phenom II i Athlon.

Dzięki zintegrowanemu kontrolerowi pamięci na nowej płycie głównej FOXCONN można zainstalować do 16 GB dwukanałowej pamięci DDR3 taktowanej częstotliwością 1066/1333/1600 MHz.

W chipsecie AMD 890GX została zintegrowana karta graficzna Radeon HD 4290 obsługująca biblioteki DirectX 10.1 i zapewniająca wysoką jakość obrazu oraz płynność odtwarzania filmów HD zarówno z pamięci komputera, jak i z Internetu. Dzięki zintegrowanej karcie można również grać w popularne gry komputerowe. Posiada ona także pełne wsparcie dla nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft – Windows 7.

Dodatkową wydajność karcie graficznej zapewnia 128 MB DDR3 zintegrowanej pamięci side-port. Do karty można podłączyć dwa monitory poprzez złącza VGA, DVI i HDMI.

FOXCONN A9DA-S posiada dwa sloty PCI Express 2.0 x16, umożliwiając zainstalowanie dwóch kart graficznych (oprócz zintegrowanej) i osiągnięcie bardzo dużej wydajności podsystemu graficznego.

Ponadto płyta obsługuje Hybrid CrossFire, dzięki czemu obie karty, zewnętrzna i zintegrowana, współpracują ze sobą, generując wyższą wydajność.

Dzięki zainstalowaniu mostka południowego SB850 płyta posiada obsługę interfejsu SATA 3.0, pozwalając na przesyłanie danych z prędkością 6 Gbps – dwa razy większą niż w poprzedniej generacji SATA. Ponadto A9DA-S wyposażono w 14 portów USB 2.0, 2 porty 1394A oraz kontroler RAID obsługujący tryby 0, 1, 0+1, 5.

A9DA-S wyposażono w chip FoxOne Premium służący do podkręcania i monitoringu elementów komputera z poziomu systemu Windows. W celu ułatwienia pracy z komputerem znajdującym się poza obudową na płycie zainstalowano przyciski służące do uruchamiania i resetowania komputera oraz wyprowadzono punkty kontrolne służące do mierzenia napięć CPU Vcore, DRAM i HT.

Płyta główna A9DA-S będzie dostępna w cenie detalicznej 399 złotych. Produkt objęty jest 36 miesięczną gwarancją producenta.

Specyfikacja:

A9DA-S
AMD890GX + SB850
Obsługiwane procesory Procesory AMD Socket AM3
Pamięć 4 sloty DIMM pozwalające na instalację do 16 GB pamięci DDR3 pracującej z częstotliwością 1066/1333/1600 MHz
Sloty – 2 sloty PCI Express 2.0 x16
– 2 sloty PCI Express 2.0 x1- 2 sloty PCI
Porty 5*SATAIII, 14*USB2.0, 2*1394a, 1*eSATA
RAID 0, 1, 0+1, 5
Karta graficzna ATI Radeon HD 4290 z wyjściami VGA, DVI i HDMI
Karta dźwiękowa 8-kanałowa karta dźwiękowa HD z wyjściem S/PDIF OUT
Karta sieciowa 1 Gbit
Format płyty ATX
Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...