02/03/2010

FOXCONN A9DA-S – płyta oparta na chipsecie AMD 890GX

FOXCONN przedstawia nową płytę główną z serii Digital Life wyposażoną w chipset AMD 890GX z mostkiem południowym SB850 – A9DA-S. Płyta ta jest idealnym rozwiązaniem do komputerów używanych jako centrum domowej rozrywki.

A9DA-S jest zoptymalizowana pod kątem obsługi najnowszych procesorów AMD AM3 – Phenom II i Athlon.

Dzięki zintegrowanemu kontrolerowi pamięci na nowej płycie głównej FOXCONN można zainstalować do 16 GB dwukanałowej pamięci DDR3 taktowanej częstotliwością 1066/1333/1600 MHz.

W chipsecie AMD 890GX została zintegrowana karta graficzna Radeon HD 4290 obsługująca biblioteki DirectX 10.1 i zapewniająca wysoką jakość obrazu oraz płynność odtwarzania filmów HD zarówno z pamięci komputera, jak i z Internetu. Dzięki zintegrowanej karcie można również grać w popularne gry komputerowe. Posiada ona także pełne wsparcie dla nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft – Windows 7.

Dodatkową wydajność karcie graficznej zapewnia 128 MB DDR3 zintegrowanej pamięci side-port. Do karty można podłączyć dwa monitory poprzez złącza VGA, DVI i HDMI.

FOXCONN A9DA-S posiada dwa sloty PCI Express 2.0 x16, umożliwiając zainstalowanie dwóch kart graficznych (oprócz zintegrowanej) i osiągnięcie bardzo dużej wydajności podsystemu graficznego.

Ponadto płyta obsługuje Hybrid CrossFire, dzięki czemu obie karty, zewnętrzna i zintegrowana, współpracują ze sobą, generując wyższą wydajność.

Dzięki zainstalowaniu mostka południowego SB850 płyta posiada obsługę interfejsu SATA 3.0, pozwalając na przesyłanie danych z prędkością 6 Gbps – dwa razy większą niż w poprzedniej generacji SATA. Ponadto A9DA-S wyposażono w 14 portów USB 2.0, 2 porty 1394A oraz kontroler RAID obsługujący tryby 0, 1, 0+1, 5.

A9DA-S wyposażono w chip FoxOne Premium służący do podkręcania i monitoringu elementów komputera z poziomu systemu Windows. W celu ułatwienia pracy z komputerem znajdującym się poza obudową na płycie zainstalowano przyciski służące do uruchamiania i resetowania komputera oraz wyprowadzono punkty kontrolne służące do mierzenia napięć CPU Vcore, DRAM i HT.

Przeczytaj także:   Monitor ASUS PA328Q 4K/UHD – dla profesjonalistów

Płyta główna A9DA-S będzie dostępna w cenie detalicznej 399 złotych. Produkt objęty jest 36 miesięczną gwarancją producenta.

Specyfikacja:

A9DA-S
AMD890GX + SB850
Obsługiwane procesory Procesory AMD Socket AM3
Pamięć 4 sloty DIMM pozwalające na instalację do 16 GB pamięci DDR3 pracującej z częstotliwością 1066/1333/1600 MHz
Sloty – 2 sloty PCI Express 2.0 x16
– 2 sloty PCI Express 2.0 x1- 2 sloty PCI
Porty 5*SATAIII, 14*USB2.0, 2*1394a, 1*eSATA
RAID 0, 1, 0+1, 5
Karta graficzna ATI Radeon HD 4290 z wyjściami VGA, DVI i HDMI
Karta dźwiękowa 8-kanałowa karta dźwiękowa HD z wyjściem S/PDIF OUT
Karta sieciowa 1 Gbit
Format płyty ATX

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]