24/03/2010

Gigabyte GA-P55A-UD7 – płyta główna dla entuzjastów

GIGABYTE wprowadza do sprzedaży nową pytę główną z serii GIGABYTE 7. GA-P55A-UD7 została zaprojektowana z myślą o wymagających użytkownikach, oczekujących od sprzętu nie tylko doskonałej stabilności, ale również najwyższej wydajności oraz możliwości podkręcania wyjściowych parametrów.

Płyta przeznaczona jest do współpracy z procesorami Intel Core i7, Core i5 oraz Core i3 (LGA 1156). Nowy model wspiera także technologie ukryte pod nazwą GIGABYTE 333 (USB 3.0, SATA 6 Gb/s i USB Power Boost).

GA-P55A-UD7 dysponuje czterema złączami graficznymi PCI-Express 2.0, które mogą pracować z w trybach 2x 16x lub 4x 8x. Dodatkową zaletą jest wsparcie dla technologii SLI oraz CrossFireX. Nowy model został wyposażony w 10 złączy SATA z obsługą macierzy RAID oraz 14 portów USB. Na tylnym panelu znajdują się dwa złącza typu eSATA/ USB combo. Umożliwiają one podłączenie zarówno dysków twardych SATA jak i urządzeń USB.

Na płycie nie zabrakło również wydajnego układu chłodzenia. System Hybryd Silent Pipe 2 składający się z radiatorów połączonych przewodami cieplnymi oraz bloku wodnego na mostku północnym, doskonale sprawdzi się w przypadku popularnego obecnie podkręcania parametrów komputera. Także sekcja zasilania w modelu GA-P55A-UD7 została znacznie rozbudowana. 24 fazy zasilające z łatwością zapewniają stabilne zasilanie wielordzeniowych procesorów Intel oraz pozwalają zachować niskie temperatury pracy nawet przy dużym obciążeniu.

Do dodatkowych zalet płyty GA-P55A-UD7 należą dwie gigabitowe karty sieciowe, wysokiej jakości 8 kanałowy układ dźwiękowy, 3 złącza FireWire a także rozwiązania pomocne przy podkręcaniu: przyciski Power, Clear CMOS, precyzyjny kontroler regulacji napięcia Precision OV oraz wyświetlacz debug LED.

Całości dopełniają technologie GIGABYTE: Ultra Durable 3 (podwójna ilość miedzi wewnątrz PCB zapewniająca niższe temperatury pracy), Smart 6 (łatwiejsze zarządzanie systemem komputerowym dzięki 6 programom) oraz Dynamic Energy Saver 2 (zaawansowany system oszczędzana energii).

Przeczytaj także:   Wszystko w zasięgu palca. Odcisku palca

Specyfikacja

Model GA-P55A-UD7
Chipset P55
Format ATX (305×244)
Pamięć 2 ch, 4 DIMMDDR3 2000/1600/1333/1066/800
Złącza graficzne 4*PCI-E 2.0
PCI 2
PCI-Ex1 1
SATA 8 SATA2 + 2 SATA3
RAID P55 0, 1, 5, 10
PATA 1
LAN 2*GbE LAN (Realtek 8111D)
1394 3
USB 12 USB 2.0 + 2 USB 3.0 na tylnym panelu
Audio 7.1 karta dźwiękowa (ALC889)
BIOS Dual BIOS

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]