30/03/2010

GIGABYTE GV-R587SO-1GD – najwyższa wydajność gwarantowana

GIGABYTE zaprezentował najnowszą kartę graficzną z serii Super Overclock – GV-R587SO-1GD. Model ten zbudowany został w oparciu o wyselekcjonowane GPU oraz autorskie rozwiązanie GIGABYTE dotyczące konstrukcji samej karty graficznej – Ultra Durable VGA.

To co najważniejsze dla graczy w przypadku karty graficznej, to najwyższa wydajność i gwarancja stabilnej i długiej pracy. Oba te warunki spełnia najnowszy produkt GIGABYTE – GV-R587SO-1GD. Ponadto karta ta zapewnia znaczy potencjał OC, co może zainteresować fanów ekstremalnego podkręcania i bicia kolejnych rekordów wydajności. GV-R587SO-1GD wykorzystuje zaawansowany GPU ATI Radeon HD 5870 wytworzony w procesie technologicznym 40nm, który współpracujące z najszybszymi na rynku modułami pamięci GDDR5. Ponadto model ten zapewnia wsparcie dla szeregu innowacyjnych technologii, takich jak Microsoft DirectX 11, ATI Eyefinity, ATI Stream, UVD 2 czy PowerPlay. Najnowsza karta GIGABYTE z serii SOC wykorzystuje rozbudowany system chłodzenia oparty na masywnym radiatorze, czterech rurkach cieplnych oraz dwóch wiatrakach. Rozwiązanie takie zapewnia nie tylko skuteczne odprowadzanie ciepła ale cichą i komfortową pracę. Ponadto dzięki temu produkt GIGABYTE, w porównaniu do kart referencyjnych, oferuje temperaturę pracy niższą nawet o około 13 stopni.

Zaawansowani użytkownicy, dzięki karcie graficznej GV-R587SO-1GD, mogą w prosty i wygodny sposób znacznie zwiększyć jej wydajność. Model ten został wyposażony w specjalne punkty pozwalające na monitorowanie napięć, które umieszczone bezpośrednio na PCB. Ponadto intuicyjne oprogramowanie umożliwia bezproblemową zmianę wszystkich parametrów pracy z poziomu aplikacji, bez konieczności wprowadzania modyfikacji w PCB samej karty graficznej.

Z kolei zastosowany w karcie GPU Gauntlet Sorting umożliwia zaawansowane selekcjonowanie chipów. W pierwszej fazie są badanie oraz porównane pod względem podatności na podkręcanie trzy podstawowe elementy karty graficznej: rdzeń GPU, shadery oraz pamięci. Wyselekcjonowane egzemplarze charakteryzujące się najlepszymi parametrami przechodzą do kolejnego etapu.

Na tym poziomie, dzięki specjalnemu zestawowi narzędzi, wyselekcjonowane układy są sprawdzane pod kątem uzyskania maksymalnych, stabilnych zegarów. Proces ustalania bezpiecznych najwyższych parametrów pracy dla rdzenia, shaderów i pamięci trwa około 30 minut. Następnie karty są przetaktowywane z zachowanie odpowiedniego marginesu bezpieczeństwa.

Kolejny krok to szereg testów bazujących na standardowych aplikacjach do benchmarkowania procesorów graficznych takich jak np. 3DMark Vantage oraz najpopularniejsze gry. Zwraca się szczególnie uwagę na poprawność generowanej grafiki 3D, temperaturę pracy w stanie obciążenia oraz wzrost wydajności w stosunku do układów taktowanych standardowymi zegarami.

Ostatnim etapem jest szczegółowe analizowanie poboru energii oraz wydzielanego ciepła w stosunku do wydajności. Tu głównym celem jest dobranie najlepszych parametrów pracy pozwalających na znaczący wzrost potencjału karty graficznej przy optymalnym zapotrzebowaniu na energię.

Wszystkie karty graficzne z serii Super Overclock wykorzystują również opracowany przez GIGABYTE system Ultra Durable VGA 5, który znacznie poprawia możliwości jak i wydajność poszczególnych modeli. Wszystko to dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów, podwójnej warstwy miedzi w PCB, najlepszej klasy modułów pamięci, czy też oryginalnych, japońskich kondensatorów oraz tranzystorów MOSFET, o obniżonej rezystancji. Połączenie tych wszystkich elementów sprawia, że karty graficzne GIGABYTE SOC w porównaniu do modeli referencyjnych zapewniają obniżenie temperatury GPU o od 5 do 10%, zmniejszenie zużycia energii o około 10-30% oraz podniesienie potencjału na podkręcanie o 10-30%.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...