Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

16/03/2010

Jeszcze bardziej „zielone” UPS-y CyberPower

CyberPower rozszerzył ofertę „zielonych” systemów UPS o serię Brics BS LCD. Zastosowane w niej rozwiązania, oparte na wysokich częstotliwościach, pozwalają zwiększyć wydajność energetyczną, jednocześnie redukując rozmiar i wagę urządzeń.

Systemy Brics BS LCD wykorzystują opatentowaną przez CyberPower technologię GreenPower UPS. Sprawia ona, że UPS-y zużywają nawet o 75 proc. mniej energii w porównaniu do standardowych rozwiązań – emitując podczas pracy do 80 proc. mniej ciepła, przy zachowaniu 100 proc. wydajności. Jednocześnie zastosowano technologie bazujące na wysokich częstotliwościach: falownik wysokiej częstotliwości (high frequency inverter) oraz wydajną ładowarkę (high efficiency charger). Pozwoliło to zwiększyć wydajność energetyczną urządzeń i zredukować zużycie energii potrzebnej do ładowania UPS-a. Dzięki temu systemy CyberPower są jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.

UPS-y wyposażone są w trzy gniazda, które zapewniają podłączonym urządzeniom zarówno ochronę przed przepięciami jak i zasilanie z baterii. Trzy kolejne gniazda chronią sprzęt przed skokami napięcia, natomiast pozbawione są zasilania bateryjnego. W urządzeniach zainstalowano także wyświetlacz LCD, na którym można znaleźć informacje o statusie systemu lub aktualnych parametrach zasilania (np. poziom napięcia, przewidywany czas pracy na baterii przy aktualnym obciążeniu, pojemność baterii). Zastosowanie dużej ilości gniazd o różnych funkcjach, niewielkie rozmiary i mała waga oraz elegancka, kompaktowa obudowa sprawiają, że UPS-y Brics BS LCD to doskonałe, uniwersalne rozwiązanie do zastosowania w domu lub małym biurze.

Dostępne są dwa modele urządzeń Brics BS LCD o różnych pojemnościach: BS650LCD-FR – 650VA/390W i BS850LCD-FR – 850VA/510W. Systemy UPS CyberPower objęte są 24 miesięczną gwarancją. Cena modelu BS650 wynosi 319 zł brutto, zaś BS850 kosztuje 399 zł.

Przeczytaj także:   103 cale możliwości od Panasonic

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku