Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

30/03/2010

Konica Minolta 240f – inteligentne rozwiązanie biurowe

Firma Konica Minolta wprowadziła na polski rynek nowe urządzenie wielofunkcyjne 240f. Oprócz drukarki, kopiarki i skanera wyposażone jest w zaawansowane funkcje profesjonalnego faksu.

Monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne Konica Minolta 240f to najnowsza propozycja firmy przygotowana dla średniej wielkości działów oraz grup roboczych. Dzięki poszerzonym możliwościom sieciowym i podwyższonemu poziomowi bezpieczeństwa 240f jest niezawodnym, prostym w obsłudze i inteligentnym rozwiązaniem biurowym. Ten kompaktowy sprzęt, dostępny na rynku od marca 2010 roku, to solidne urządzenie gwarantujące druk i kopiowanie monochromatyczne, skanowanie w kolorze, a także zaawansowane funkcje profesjonalnego faksu.

Wbudowany w urządzenie faks oferuje użytkownikom biurowym szereg profesjonalnych funkcji. Zaawansowany system dystrybucji wiadomości e-mail, i-faksów, tradycyjnych faksów i skanów pozwala – w zależności od zdefiniowanych filtrów, takich jak numer nadawcy, godzina czy data – na automatyczne przekazywanie korespondencji na określone konta e-mail, skrzynki użytkowników utworzone w pamięci urządzenia, bądź bezpośrednio do folderów SMB. Konica Minolta 240f pozwala na pełną integrację z komputerem każdego użytkownika. Otrzymuje on m.in. możliwość wysyłania i odbierania wiadomości faks bezpośrednio na swoim monitorze, a także otrzymywania powiadomień o postępie wysyłania. Funkcja automatycznej archiwizacji pozwala na przechowywanie pełnej komunikacji faksowej. Dzięki skrzynkom dokumentów w drukarce użytkownicy mogą również udostępniać poszczególne faksy, przesyłać je dalej i komentować. Model 240f oferuje też wszystkie standardowe funkcje faksu, jak przyjmowanie do pamięci czy wysyłanie o określonej godzinie.

Skaner, wbudowany w urządzenie Konica Minolta 240f, obsługuje dokumenty kolorowe i czarno-białe. Współpracuje z formatami TIFF i PDF – również szyfrowanymi, zapewniając bezpieczne ich otwieranie i drukowanie. Skany można przesyłać bezpośrednio e-mailem albo zapisywać na serwerze FTP lub w skrzynkach publicznych i osobistych.

Firma Konica Minolta wyposażyła urządzenie 240f w zaawansowane zabezpieczenia, m.in. komunikację z użyciem bezpiecznego protokołu SSL czy też autoryzację dostępu z użyciem Active Directory. Administrator ma możliwość utworzenia do 200 kont użytkowników, dla których może ustawić dowolne ograniczenia oraz mieć nad nimi stałą kontrolę, np. pod kątem liczby wydruków. Dokumenty – drukowane, skanowane, faksowane, czy też kopiowane – można chronić za pomocą bezpiecznego kodu lub poprzez zapisywanie w prywatnych skrzynkach. Opcjonalna karta Secure CF bezpiecznie blokuje wszystkie dokumenty przechowywane w 240f.

Przeczytaj także:   Kingston DataTraveler Micro - naprawdę malutki

Wielofunkcyjna drukarka zawiera automatyczny podajnik dokumentów, dupleks, duży podajnik papieru na 1050 kartek oraz ekran dotykowy o przekątnej 5,7 cala, umożliwiający łatwe zarządzanie aplikacjami. Urządzenie zapewnia druk czarno – biały i kopiowanie z szybkością 24 stron na minutę. Wygodę zwiększają wydajne materiały eksploatacyjne, dzięki którym drukarka Konica Minolta 240f nie wymaga częstego serwisowania, nawet gdy korzysta z niej wielu użytkowników. Żywotność bębna wynosi 30 000 stron, toner umożliwia z kolei wydrukowanie 16 000 stron.


Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku