15/03/2010

Lenovo ThinkPad Edge w Komputronik

Komputronik rozpoczął sprzedaż notebooków Lenovo ThinkPad Edge. Seria została opracowana z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach, którzy chcą odejść od klasycznego wzornictwa typowych biznesowych komputerów przenośnych.

Do oferty Komputronik trafiły dwa modele serii ThinkPad Edge z atrakcyjnymi, błyszczącymi obudowami w kolorze czerwonym. W ten sposób notebooki nowej serii podkreślają dynamizm i nowoczesny styl działania użytkownika. Atutem laptopów ThinkPad Edge jest między innymi bardzo korzystny stosunek jakości i wydajności do ceny.

Oba modele notebooków Lenovo ThinkPad Edge wyposażono w 13,3-calowe matryce podświetlane diodami LED. Laptopy korzystają z oszczędnych, niskonapięciowych procesorów Intel Core 2 Duo SU7300, które są taktowane zegarem o prędkości 1,3 GHz. Dobre parametry działania nowych laptopów zapewnia także karta graficzna Intel GMA 4500MHD. Na konfigurację składa się także pamięć RAM o pojemności 4GB i system operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium.

Najnowsze laptopy Lenovo ThinkPad Edge, pomimo niewielkich rozmiarów i wagi, zapewniają dostęp do wszystkich niezbędnych złącz, jak: 3 x USB 2.0, HDMI, VGA, RJ45, a także wyjścia słuchawkowego i wejścia na mikrofon. Komunikują się za pośrednictwem standardu WiFi oraz Bluetooth. Dysponują czytnikiem kart w systemie 5 w 1. Notebooki z serii ThinkPad Edge cechują się także: odpornymi na zalanie klawiaturami, systemem aktywnej ochrony Active Protection System oraz technologią odzyskiwania danych Rescue and Recovery.

Model Lenovo ThinkPad Edge (NUD37PB) to nieco droższa konfiguracja z 500-gigabajtowym dyskiem twardym i wytrzymałą baterią w cenie 3 699 zł. Model wyposażono w system operacyjny Windows 7 Professional. Rozmiary tego laptopa wynoszą: 288 x 322 x 25,4 mm, zaś waga 1,73 kg. Z kolei model Lenovo Edge (NUD33PB) dysponuje 320-gigabajtowym dyskiem twardym i waży jedynie 1,66 kg. Cena tej wersji wynosi 3 399 zł. Notebooki objęte są 2-letnią gwarancją producenta.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...