Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

15/03/2010

Lenovo ThinkPad Edge w Komputronik

Komputronik rozpoczął sprzedaż notebooków Lenovo ThinkPad Edge. Seria została opracowana z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach, którzy chcą odejść od klasycznego wzornictwa typowych biznesowych komputerów przenośnych.

Do oferty Komputronik trafiły dwa modele serii ThinkPad Edge z atrakcyjnymi, błyszczącymi obudowami w kolorze czerwonym. W ten sposób notebooki nowej serii podkreślają dynamizm i nowoczesny styl działania użytkownika. Atutem laptopów ThinkPad Edge jest między innymi bardzo korzystny stosunek jakości i wydajności do ceny.

Oba modele notebooków Lenovo ThinkPad Edge wyposażono w 13,3-calowe matryce podświetlane diodami LED. Laptopy korzystają z oszczędnych, niskonapięciowych procesorów Intel Core 2 Duo SU7300, które są taktowane zegarem o prędkości 1,3 GHz. Dobre parametry działania nowych laptopów zapewnia także karta graficzna Intel GMA 4500MHD. Na konfigurację składa się także pamięć RAM o pojemności 4GB i system operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium.

Najnowsze laptopy Lenovo ThinkPad Edge, pomimo niewielkich rozmiarów i wagi, zapewniają dostęp do wszystkich niezbędnych złącz, jak: 3 x USB 2.0, HDMI, VGA, RJ45, a także wyjścia słuchawkowego i wejścia na mikrofon. Komunikują się za pośrednictwem standardu WiFi oraz Bluetooth. Dysponują czytnikiem kart w systemie 5 w 1. Notebooki z serii ThinkPad Edge cechują się także: odpornymi na zalanie klawiaturami, systemem aktywnej ochrony Active Protection System oraz technologią odzyskiwania danych Rescue and Recovery.

Model Lenovo ThinkPad Edge (NUD37PB) to nieco droższa konfiguracja z 500-gigabajtowym dyskiem twardym i wytrzymałą baterią w cenie 3 699 zł. Model wyposażono w system operacyjny Windows 7 Professional. Rozmiary tego laptopa wynoszą: 288 x 322 x 25,4 mm, zaś waga 1,73 kg. Z kolei model Lenovo Edge (NUD33PB) dysponuje 320-gigabajtowym dyskiem twardym i waży jedynie 1,66 kg. Cena tej wersji wynosi 3 399 zł. Notebooki objęte są 2-letnią gwarancją producenta.

Przeczytaj także:   Denon AH-NC732 z aktywną redukcją szumu

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku