04/03/2010

Lenovo ThinkPad X100e – najmniejszy i najbardziej mobilny ThinkPad

Podczas konferencji prasowej, w warszawskim klubie Confashion, firma Lenovo zapowiedziała wprowadzenie nowego komputera Lenovo ThinkPad X100e na polski rynek.

To pierwszy ultraprzenośny notebook przeznaczony dla biznesu w cenie od 1500 PLN netto. To urządzenie z nowej kategorii komputerów dla współczesnych użytkowników biznesowych, które łączy w sobie profesjonalną wydajność oraz cechy użytkowe w nowych kolorach obudów – białym czerwonym i czarnym. Lenovo ThinkPad X100e to także pierwszy przykład współpracy firm Lenovo i AMD, która zaowocowała umieszczeniem procesora AMD w notebookach ThinkPad oraz wykorzystaniem marki AMD VisionPro.

ThinkPad X100e sprawdza się doskonale w aspektach ważnych dla użytkowników biznesowych, zapewniając funkcje biznesowe, wyjątkowe cechy użytkowe oraz niezwykłą mobilność.

Działając z jedno lub dwurdzeniowym procesorem AMD Athlon Neo bądź dwurdzeniowym procesorem Turion, X100e zapewnia dużą wydajność niezbędną do pracy wielozadaniowej oraz korzystania z typowych aplikacji biurowych. Umożliwia ona także korzystanie z firmowych systemów operacyjnych, takich jak Microsoft Windows 7 Professional. Notebook X100e jest wyposażony w Lenovo ThinkVantage Technologies — narzędzia sprzętowo-programowe pomagające we wdrażaniu i konserwacji komputerów oraz zarządzaniu nimi. Notebook ten jest dostępny na całym świecie i objęty pomocą techniczną z różnymi opcjami gwarancyjnymi.

Ekran o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 11,6 cala jest wystarczająco duży, a pełnowymiarowa klawiatura ISO z panelem wielodotykowym i narzędziem wskazującym Trackpoint ułatwiają nawigację. Nowoczesna klawiatura ma powiększone klawisze, wyeliminowano z niej rzadko używane klawisze, takie jak System Request czy wbudowana klawiatura numeryczna. X100e wzbogaca serię ThinkPad także pod względem kolorystycznym, oferując do wyboru kolor czerwony, biały i czarny.

Modele X100e ważą poniżej 1,4 kg i umożliwiają maksymalną mobilność. Bezprzewodową łączność w podróży zapewnia obsługa sieci 802.11n WiFi oraz opcjonalnie Bluetooth i 3G.

W celu ochrony notebooków ThinkPad X100e oraz przechowywanych na nich danych, a także niezbędnego wsparcia technicznego dla działów IT w firmach, Lenovo udostępnia pełną ofertę serwisu i obsługi. Aby zapewnić niezakłóconą działalność firmy i chronić ją przed kosztami niespodziewanych napraw, ThinkPad Protection obejmuje naprawy szkód powstałych w wyniku wypadków, upuszczenia lub zalania. ThinkPlus Priority Support to całodobowe i całotygodniowe wsparcie techniczne dla pracowników IT odpowiedzialnych za konserwację tych komputerów. Lenovo Hard Disk Drive Retention to usługa, w ramach której klienci zatrzymują uszkodzony dysk twardy w trosce o bezpieczeństwo danych.

ThinkPad X100e jest dostępny od marca za pośrednictwem partnerów biznesowych Lenovo, a ceny modeli zaczynają się od 1500 PLN netto.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...