29/03/2010

Nowa generacja odtwarzaczy DUNE

Human Media wprowadza do sprzedaży dwa modele odtwarzaczy firmy HDI Dune – BD Prime 3.0 oraz Dune HD Base 3.0, wyróżniające się możliwością odtwarzania filmów z sieci lokalnej oraz internetu. W urządzeniach zastosowano najnowsze procesory Sigma Designs SMP8642 677MHz, pozwalające na płynne odtwarzanie materiału HD 1080p.

Oba modele, zaliczane do kategorii najbardziej zaawansowanych odtwarzaczy na rynku, wyróżniają się dopracowanym, nowym oprogramowaniem, gwarantującym wysoką stabilność i niezawodność działania. Odtwarzacze mają polskie menu i obsługują polskie znaki w nazwach plików oraz napisach do filmów. Złącza USB i eSATA pozwalają na odtwarzanie materiału z urządzeń zewnętrznych.

Dune BD Prime 3.0 to jedno z najbardziej zaawansowanych i kompletnych rozwiązań na rynku odtwarzaczy Full HD. Poza wbudowanym fabrycznie czytnikiem płyt Blu-ray, pliki wideo odtwarza również z zewnętrznych pamięci oraz dysków USB i eSATA, sieci lokalnej i internetu. Opcjonalnie można zamontować także wewnętrzny dysk 2.5″, ale nie jest on niezbędny do poprawnej pracy. Po uprzednim skonfigurowaniu sprzętu można używać do odtwarzania muzyki i filmów z płyt, bez konieczności korzystania z menu.

Dune HD Base 3.0 jest zaawansowanym odtwarzaczem Full HD, oferującym odtwarzanie materiałów audio i wideo z opcjonalnego dysku 3.5”, zewnętrznych pamięci oraz dysków USB i eSATA, z sieci lokalnej oraz internetu, a także z zewnętrznych napędów płyt CD/DVD/BR.

Wśród obsługiwanych przez odtwarzacze formatów multimedialnych można znaleźć m.in.: ASF/WMV, MOV (H.264)/MP4/RMP4, MPEG1/2 PS, MPEG1/2/4 Elementary,  AVI, Matroska, WAV, WMA, FLAC, MP3 oraz AC3. Urządzenia dysponują kodekami wideo: XviD SD/HD, MPEG-1/2/4, WMV9 i VC1. Dostępne kodeki audio to m.in.: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS, DTS HD, FLAC, AAC i WMA.

Odtwarzacze oferują szeroki wybór złącz cyfrowych i analogowych, w tym HDMI, Composite, Component, a także wyjścia audio 7.1 i S/PDIF. Urządzenia mają polskie menu, obsługują polskie znaki zarówno w nazwach plików, jak i napisach do filmów (sub, srt, MKV, m2ts, VobSub). Funkcja robienia screenshotów ułatwia tworzenie prezentacji oraz dokumentacji. Oba modele mogą pełnić funkcję serwera mediów (Samba, FTP, NFS, UPnP). Posiadają również menedżera BitTorrent do pobieranie plików z sieci p2p. Za pomocą odtwarzaczy można odbierać internetowe rozgłośnie radiowe. Wkrótce będzie dostępna również obsługa internetowych serwisów wideo.

Cena modelu Dune HD Base 3.0 w podstawowej wersji to 1369 zł, natomiast Dune BD Prime 3.0 można kupić już od 1669 zł.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...