Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

03/03/2010

Nowe linie dysków SSD od Corsaira

Corsair rozszerzył ofertę dysków SSD o dwie nowe serie: Reactor oraz Nova. Urządzenia z linii Reactor są dostępne w pojemności 60GB i 120GB, natomiast Nova to dyski 64GB oraz 128GB.

W przypadku serii Reactor zastosowano kontroler JMicron drugiej generacji – JMF612, wykorzystujący 128MB pamięci cache DDR2. Wersja o pojemności 60GB umożliwia zapis z prędkością 110 MB/s oraz odczyt z szybkością 250 MB/s. W przypadku modelu 120GB wartości te wyglądają następująco: 170 MB/s i 250 MB/s.

W przypadku dysków Nova zastosowano kontroler Indilinx Barefoot z 64MB pamięci cache. Nova 64GB zapisuje dane z szybkością 130 MB/s, a odczyt jest na poziomie 270 MB/s. Wersja o pojemności 128MB dysponuje identycznym odczytem, ale zapisuje dane z prędkością 190 MB/s.

Obie serie w pełni obsługują komendę TRIM.

źródło: 4press.pl

Przeczytaj także:   Pierwszy monitor Samsunga z zakrzywionym ekranem

Strajk kobiet – najlepsze zdjęcia z sieci

Zapraszamy Was do galerii najlepszych zdjęć związanych ze strajkiem kobiet, na jakie trafiliśmy w sieci. Jeśli macie swoje propozycje, przysyłajcie na nasz redakcyjny adres: redakcja@techcity.pl. Kobiety, jesteśmy z Wami!!! A teraz zapraszamy na “Strajk kobiet – najlepsze zdjęcia z sieci”. Strajk kobiet – najlepsze memy. (RED – Strajk kobiet-memy) Przeczytaj także:   GeForce GTX 550 […]

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

Techcity na Facebooku