Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

18/03/2010

Premiera dysku sieciowego Synology DiskStation DS410

Firma Synology zaprezentowała nowy model dysku sieciowego Synology DS410 – wydajny i przystępny cenowo serwer NAS specjalnie zaprojektowany, by spełniać wymagania zarówno użytkowników domowych.

Synology DS410 wyposażony jest w zmiennoprzecinkowy procesor 1.06 GHz, 64-bitową szynę pamięci, 533MB pamięci RAM DDRII, port sieciowy Gigabit LAN, dwa złącza USB i jedno eSATA.

Z uwagi na dużą szybkość (w trybie RAID 5 i w środowisku Windows średnia prędkość odczytu wynosi 115 MB/s, a zapisu 54 MB/s), Synology DS410 stanowi funkcjonalne rozwiązanie dla użytkowników poszukujących sposobu na wydajne współdzielenie i przechowywanie danych.

Obsługę urządzenia zapewnia uznane oprogramowanie systemowe Synology DiskStation Manager 2.3 (DMS 2.3), które sprawia, że DS410 posiada łatwy w obsłudze interfejs i doskonale sprawdza się jako niezawodny dysk sieciowy zapewniający użytkownikom dostęp do zgromadzonych danych.

Dodatkowo, oferuje szereg przydatnych aplikacji o biznesowym charakterze takich, jak kompleksowe rozwiązanie do wykonywania i przechowywania kopii zapasowej, współdzielone katalogi z możliwością szyfrowania 256-bitowym kluczem AES oraz funkcją Synology Hybrid RAID (SHR), która – w przypadku wykorzystywania dysków twardych o różnej pojemności – umożliwia optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni na dane oraz zastosowanie odpowiedniego poziomu ochrony plików.

Wśród dostępnych w Synology DSM 2.3 funkcji znajduje się także m.in. konfigurator EZ-Internet, który prowadzi użytkownika przez wszystkie ustawienia dysku sieciowego związane z dostępem do danych z sieci Internet, możliwość wykonywania kopii bezpieczeństwa w tzw. chmurze w serwisie Amazon S3 oraz aplikacja DS cam na telefony iPhone wspierająca monitoring wideo prowadzony za pośrednictwem Synology Surveillance Station. Redukcję kosztów związanych z używaniem urządzenia zapewniają przyjazne dla środowiska rozwiązania, jak funkcja Wake on LAN, możliwość programowania godziny włączenia i wyłączenia oraz hibernacja dysków twardych.

Przeczytaj także:   Lenovo wprowadza na polski rynek ThinkStation D20 i S20

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku