18/03/2010

Premiera dysku sieciowego Synology DiskStation DS410

Firma Synology zaprezentowała nowy model dysku sieciowego Synology DS410 – wydajny i przystępny cenowo serwer NAS specjalnie zaprojektowany, by spełniać wymagania zarówno użytkowników domowych.

Synology DS410 wyposażony jest w zmiennoprzecinkowy procesor 1.06 GHz, 64-bitową szynę pamięci, 533MB pamięci RAM DDRII, port sieciowy Gigabit LAN, dwa złącza USB i jedno eSATA.

Z uwagi na dużą szybkość (w trybie RAID 5 i w środowisku Windows średnia prędkość odczytu wynosi 115 MB/s, a zapisu 54 MB/s), Synology DS410 stanowi funkcjonalne rozwiązanie dla użytkowników poszukujących sposobu na wydajne współdzielenie i przechowywanie danych.

Obsługę urządzenia zapewnia uznane oprogramowanie systemowe Synology DiskStation Manager 2.3 (DMS 2.3), które sprawia, że DS410 posiada łatwy w obsłudze interfejs i doskonale sprawdza się jako niezawodny dysk sieciowy zapewniający użytkownikom dostęp do zgromadzonych danych.

Dodatkowo, oferuje szereg przydatnych aplikacji o biznesowym charakterze takich, jak kompleksowe rozwiązanie do wykonywania i przechowywania kopii zapasowej, współdzielone katalogi z możliwością szyfrowania 256-bitowym kluczem AES oraz funkcją Synology Hybrid RAID (SHR), która – w przypadku wykorzystywania dysków twardych o różnej pojemności – umożliwia optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni na dane oraz zastosowanie odpowiedniego poziomu ochrony plików.

Wśród dostępnych w Synology DSM 2.3 funkcji znajduje się także m.in. konfigurator EZ-Internet, który prowadzi użytkownika przez wszystkie ustawienia dysku sieciowego związane z dostępem do danych z sieci Internet, możliwość wykonywania kopii bezpieczeństwa w tzw. chmurze w serwisie Amazon S3 oraz aplikacja DS cam na telefony iPhone wspierająca monitoring wideo prowadzony za pośrednictwem Synology Surveillance Station. Redukcję kosztów związanych z używaniem urządzenia zapewniają przyjazne dla środowiska rozwiązania, jak funkcja Wake on LAN, możliwość programowania godziny włączenia i wyłączenia oraz hibernacja dysków twardych.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...