03/03/2010

Premiera nowych produktów GIGABYTE

GIGABYTE zaprezentował nową linię urządzeń peryferyjnych, których premiera miała miejsce na właśnie rozpoczętych targach CeBIT 2010 w Hanowerze. Debiutujące produkty dzielą się na trzy odrębne kategorie – urządzenia dedykowane dla graczy, urządzenia wykorzystujące technologię bezprzewodową oraz limitowaną serię rozwiązań charakteryzujących się unikalnym wzornictwem i stylistyką.
GIGABYTE M8000Xtreme to unikalne rozwiązanie opracowane specjalnie z myślą o graczach. Druga seria gryzoni GHOST Gaming, do której należy M8000Xtreme, to przede wszystkim niespotykana dotychczas precyzja oraz szerokie możliwości dostosowania urządzenia do własnych potrzeb m.in. za pomocą rozbudowanych makr. M8000X wykorzystuje zaawansowany sensor laserowy, wyróżniający się regulowaną rozdzielczością sięgającą do 6000 DPI. Dzięki temu gracze wybierający najnowszy produkt GIGABYTE mają gwarancję najwyższej dokładności i precyzji w trakcie wirtualnych potyczek.

Niewątpliwym atutem M8000Xtreme jest także rozbudowany system definiowania i zapisywania własnych makr. Za sprawą zaawansowanego silnika GIGABYTE GHOST oraz 32 KB wbudowanej pamięci otrzymujemy możliwość zapisania aż do 70 makr. Makra te możemy za pomocą intuicyjnego edytora dowolnie modyfikować i tworzyć kombinacje wykorzystujące zarówno klawisze myszy jak i klawiatury. Rozwiązanie takie przekłada się na wysoki komfort pracy z M8000Xtreme. Dodatkowo GIGABYTE M8000Xtreme oferuje możliwość zmiany wagi myszy za pomocą dołączonych odważników (7 opcji) oraz charakteryzuje się wysoką ergonomią oraz atrakcyjnym wzornictwem.

Oprócz rozwiązań dedykowanych dla graczy GIGABYTE przygotował także bardzo ciekawą propozycję dla pozostałych użytkowników. Pierwsza z nich to mysz M7700B, która do komunikacji z komputerem wykorzystuje technologię bezprzewodową – Bluetooth. Dzięki temu możemy liczyć na efektywną i bezproblemową pracę bez konieczności podłączania kolejnych kabelków do naszego komputera czy też blokowania portu USB. Ponadto zastosowanie technologii Bluetooth w wersji V2.1+EDR pozwala na zwiększenie transmisji danych do 3 Mbit/s oraz zapewnia zasięg działania do 10 metrów, co wpływa na stabilną i płynną pracą urządzenia.

Kolejna propozycja to zestaw GIGABYTE KM7600, w skład którego wchodzi klawiatura z dedykowanymi klawiszami do obsługi multimediów i przeglądarki internetowej oraz myszka.

Oba urządzenia łączą się z komputerem bezprzewodowo (pasmo 2,4 GHz) wykorzystując do tego miniaturowy nadajnik umieszczony w porcie USB (zasięg do 10 metrów). Ponadto zarówno klawiatura i myszka wyróżniają się wysoką ergonomią jak i oryginalnym, industrialnym wyglądem.

Oferta GIGABYTE powiększy się również o ekskluzywną, bezprzewodową myszkę M7800S. O jej wyjątkowości stanowi nie tylko wyszukane wzornictwo i najwyższa ergonomia wykonania, ale również użyte luksusowe dodatki.

Wystarczy choćby wspomnieć o pozłacanych 18-karatowym złotem elementach, kryształach Swarovskiego czy zastosowaniu wysokiej jakości skóry do pokrycia wierzchnich części urządzenia. Poza tym M7800S to oczywiście wysoka precyzja, którą zapewnia laserowy sensor o regulowanej rozdzielczości (ustawienia 800 i 1600 DPI) oraz wysoki komfort pracy dzięki wykorzystaniu bezprzewodowej technologii do komunikacji z komputerem.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...