16/03/2010

Społecznościowa nawigacja GPS

Tuż po premierze nowej wersji nawigacji MapaMap 6.4, jej użytkownikom udostępniono nowy portal społecznościowy mapGo.pl. Umożliwia on wymianę między użytkownikami MapaMap nowych obiektów POI, zgłaszanie poprawek do mapy oraz wiele innych funkcji związanych z planowaniem podróży.

Imagis uruchomił dla użytkowników nawigacji MapaMap nowy portal społecznościowy mapGO.pl. Głównym elementem portalu mapGO.pl jest mapa, ta sama co w nawigacji MapaMap, wokół której dostępne są różne usługi i funkcje umożliwiające jej wspólne rozwijanie. Serwis przeznaczony jest dla wszystkich internautów, nawet tych nieposiadających nawigacji MapaMap. Każdy może przeglądać mapę, planować na niej trasy swoich przyszłych podróży oraz odnajdywać interesujące go miejsca.

Po założeniu własnego konta i po zalogowaniu się w serwisie mapGO.pl można dodawać do mapy nowe obiekty POI, swoje ulubione miejsca, własne zdjęcia oraz zgłaszać ewentualne błędy na mapie. Można też komentować i oceniać informacje dostarczone przez innych. Dzięki tym funkcjom zarówno internauci jak i użytkownicy nawigacji mogą wspólnie rozwijać i poprawiać portalową mapę. Dodatkowo sama mapa zawiera informacje o ciekawych miejscach dla każdego regionu Polski, pobierane z Wikipedii  oraz bazę imprez i wydarzeń, które są planowane lub aktualnie odbywają się w całym kraju – udostępnione dzięki współpracy z portalem coigdzie.pl.

Dla użytkowników nawigacji MapaMap szczególnie cenną możliwością jest wymiana poprzez portal mapGO.pl rożnych obiektów POI takich jak: fotoradary, polecane restauracje, sprawdzone miejsca noclegowe, ciekawe zabytki, miejsca widokowe, oraz wszystkie inne, które uznają za przydatne w podróży. Posiadacze nawigacji MapaMap mogą importować do swoich urządzeń GPS, stale aktualizowane na portalu bazy obiektów POI. Jedynym wymogiem, jaki muszą spełnić, jest posiadanie nawigacji MapaMap w wersji co najmniej 6.2, a najlepiej w najnowszej wersji 6.4, która jest w pełni kompatybilna z serwisem mapGO.pl.

Od momentu premiery MapyMap 6.4 oraz uruchomienia nowego portalu mapGO.pl trwa Wielkanocna promocja na aktualizacje map dla nawigacji MapaMap. W ramach promocji, każdy, kto zakupi aktualizację map do końca Świąt Wielkanocnych (do 6 kwietnia 2010) kolejny upgrade map otrzyma gratis.

www.mapGO.pl

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...