Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

11/03/2010

Sweex 8 Port Gigabit Switch

Firma Sweex wprowadziła na rynek energooszczędny przełącznik sieciowy Sweex 8 Port Gigabit Switch. Gigabitowe połączenie pozwala wykorzystać zasoby sieci z maksymalną wydajnością – 1000 Mbit/s – szybkim kartom sieciowym wbudowanym w większość płyt głównych a także kart rozszerzeń.

Osiem portów zapewnia możliwość przewodowego połączenia 8 urządzeń, w tym stacji roboczych, notebooków, serwerów, drukarek i innych urządzeń sieciowych.

Proekologiczne funkcje oszczędzania energii są w stanie zapewnić znaczne oszczędności w stosunku do standardowych urządzeń tego typu. Osiągnięto taki poziom zużycia energii montując najnowszy, oszczędny chipset, który dodatkowo pozwala sterować mocą sygnału w zależności od długości przewodów pomiędzy przełącznikiem a podłączonym urządzeniem.

Aby jeszcze bardziej poprawić bezpieczeństwo użytkowników dołączono do zestawu 90-dniową licencję na użytkowanie programu antywirusowego AVG 9 Internet Security.

Jeśli osiem portów to za dużo jest możliwość zakupu 5 portowego przełącznika SW115, a także jeszcze oszczędniejszych, lecz o mniejszej szybkości switchy SW018 i SW015.

Sugerowana cena za przełącznik SW118 wynosi 179 zł, za SW115 129 zł, SW018 to 59 zł, a SW015 49 zł.

Akcesoria sieciowe Sweex objęte są 12-miesięczną gwarancją.

Dane techniczne:

  • Obsługiwane prędkości przesyłu danych: 10/100/1000 Mbit/s
  • Obsługiwane standardy i protokoły: IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE802.3x, IEEE 802.3ab, 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T, Auto MDI/MDI-X, half/full duplex
  • Ilość portów: 8 (miedzianych)
  • Wymiary: 165 x 107 x 28 mm
  • Pobór mocy: 3 W
  • Zasilanie: zasilacz zewnętrzny AC 100~240 V / DC 9 V / 0.6 A
  • Obsługiwane systemy operacyjne: Microsoft Windows XP, Windows Vista, Windows 7, MAC OSX
  • Dołączone oprogramowanie: AVG 9 Internet Security (licencja na 90 dni)
  • Gwarancja: 2 lata gwarancji podstawowej + dodatkowo 10 lat gwarancji po rejestracji produktu na stronie producenta

Finfinder.pl – pierwsza w Polsce wyszukiwarka ofert finansowania dla firm

Finfinder.pl jest nowym finansowym startupem na polskim rynku. To jedyna tak kompleksowa wyszukiwarka produktów finansowych dla rodzimych przedsiębiorstw. Finfinder.pl prezentuje ofertę blisko 60 polskich instytucji finansowych. Rynek finansowania firm jest o wiele bardziej złożony niż rynek dedykowany konsumentom. Ten ostatni sprowadza się głównie do pożyczek, kredytów hipotecznych oraz ofert powiązanych z rachunkami i kartami płatniczymi. […]

Głosowa obsługa aplikacji Moje ING

ING Bank Śląski jako pierwszy bank umożliwia użytkownikom aplikacji mobilnej Moje ING głosową obsługę wybranych funkcji, przy pomocy Asystenta Google. Korzystając z Asystenta można zapytać aplikację o saldo, kod BLIK i zlecić wykonanie szybkiego przelewu między rachunkami użytkownika. Głosowe uruchomienie Mojego ING mobile odbywa się z wykorzystaniem Asystenta Google. Funkcje głosowe są dostępne na ekranie, […]

Prawie trzy czwarte ruchu internetowego jest zaszyfrowane

W 2018 roku zaszyfrowany ruch stanowił aż 72% całkowitego ruchu internetowego – to niemal 20% więcej niż rok wcześniej. Z jednej strony jest to bardzo pozytywne zjawisko, dzięki któremu zainicjowane transakcje, procesy i dane można z łatwością i bezpiecznie przesyłać tam, gdzie są potrzebne. Z drugiej, tworzy ono wyzwania przy wykrywaniu zagrożeń, utrudniając monitorowanie i […]

Techcity na Facebooku