10/03/2010

Tablice interaktywne IBoard w technologii podczerwieni

Firma Nordweco wprowadza do oferty dotykowe tablice interaktywne IBoard, wykorzystujące technologię pozycjonowania w podczerwieni. Technologia ta umożliwia dotykową obsługę przy zachowaniu 100% odporności powierzchni na uszkodzenia mechaniczne.

Tablice interaktywne w technologii pozycjonowania w podczerwieni to najnowsze i zyskujące coraz większą popularność rozwiązanie. Jest to druga po elektromagnetycznej pasywnej technologia wykorzystywana w tablicach interaktywnych. Dzięki znajdującej się na powierzchni siatce w podczerwieni możliwe jest wyeliminowanie uszkodzeń mechanicznych, przy równoczesnym zachowaniu obsługi dotykowej (dowolny pisak lub palec).

Urządzenia IBoard zabezpieczono również polimerem nanotechnologii, dzięki czemu powierzchnia tablic stała się bardzo odporna na zarysowania, nie tracąc przy tym właściwości projekcyjnych.

Istotną funkcją, w którą wyposażono tablice IBoard jest także możliwość rozpoznawanie gestów. Dzięki odpowiednio zastosowanym układom dłoni użytkownik może między innymi: pomniejszyć i powiększyć obraz, wymazać już istniejącą treść, obrócić dowolny element, lub wyjść z programu. W oprogramowaniu zastosowano też ciekawy sposób zmiany koloru pisania: wystarczy podnieść pisak o odpowiednim kolorze i oprogramowanie automatycznie zmieni barwę lub wybierze funkcję wymazywania.

Produkty oferowane przez firmę Nordweco dostępne są w dwóch rozmiarach: 57” w cenie: 3499 zł oraz 82” w cenie 5499 zł. Tablice działają w zgodności z systemami XP i Vista 7, do komputera można podłączyć je za pomocą portu USB. Obszar roboczy tablicy wynosi: 1060×800 mm. Pisaki do tablicy wyposażono w magnesy, dzięki czemu można przymocować je na dowolnej metalowej powierzchni.

Produkt posiada 5-letnią gwarancję (3 lata + 2 kolejne lata po rejestracji na stronie http://www.einteractive.com.pl/kontakt/rejestracja)

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...