Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

10/03/2010

Tablice interaktywne IBoard w technologii podczerwieni

Firma Nordweco wprowadza do oferty dotykowe tablice interaktywne IBoard, wykorzystujące technologię pozycjonowania w podczerwieni. Technologia ta umożliwia dotykową obsługę przy zachowaniu 100% odporności powierzchni na uszkodzenia mechaniczne.

Tablice interaktywne w technologii pozycjonowania w podczerwieni to najnowsze i zyskujące coraz większą popularność rozwiązanie. Jest to druga po elektromagnetycznej pasywnej technologia wykorzystywana w tablicach interaktywnych. Dzięki znajdującej się na powierzchni siatce w podczerwieni możliwe jest wyeliminowanie uszkodzeń mechanicznych, przy równoczesnym zachowaniu obsługi dotykowej (dowolny pisak lub palec).

Urządzenia IBoard zabezpieczono również polimerem nanotechnologii, dzięki czemu powierzchnia tablic stała się bardzo odporna na zarysowania, nie tracąc przy tym właściwości projekcyjnych.

Istotną funkcją, w którą wyposażono tablice IBoard jest także możliwość rozpoznawanie gestów. Dzięki odpowiednio zastosowanym układom dłoni użytkownik może między innymi: pomniejszyć i powiększyć obraz, wymazać już istniejącą treść, obrócić dowolny element, lub wyjść z programu. W oprogramowaniu zastosowano też ciekawy sposób zmiany koloru pisania: wystarczy podnieść pisak o odpowiednim kolorze i oprogramowanie automatycznie zmieni barwę lub wybierze funkcję wymazywania.

Produkty oferowane przez firmę Nordweco dostępne są w dwóch rozmiarach: 57” w cenie: 3499 zł oraz 82” w cenie 5499 zł. Tablice działają w zgodności z systemami XP i Vista 7, do komputera można podłączyć je za pomocą portu USB. Obszar roboczy tablicy wynosi: 1060×800 mm. Pisaki do tablicy wyposażono w magnesy, dzięki czemu można przymocować je na dowolnej metalowej powierzchni.

Produkt posiada 5-letnią gwarancję (3 lata + 2 kolejne lata po rejestracji na stronie http://www.einteractive.com.pl/kontakt/rejestracja)

Przeczytaj także:   Sweex Dual USB Charger - wygodne ładowanie gadżetów

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku